https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Zafer Kalkınma Ajansı 2014 Mali Destek Programı Açıklandı

Zafer Kalkınma Ajansı 2014 Mali Destek Programı Açıklandı
1.420 views
19 Aralık 2013 - 7:43

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından 2014 yılı mali destek programı bilgilendirme toplantısı Soma Belediye Meclis Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Kaymakam M. Bahattin Atçı başkanlığında Kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.
Sabah yapılan toplantıda Turizm Enerji ve Çevre Altyapı konuları hakkında bilgi verilirken öğleden sonra özel sektör temsilcilerine Rekabetçi Kobi Mali Destek Programı hakkında bilgiler verildi. Program tanıtımı Programların tanıtımı Program Yönetim Birimi Uzmanı Halil Yoldaş ve Manisa Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Buket TURAMANLAR tarafından yapıldı.
10:30-12:00 saatleri arasında gerçekleştirilen ilk toplantıda, Turizm, Enerji ve Çevre Altyapı Mali Destek Programı (TEÇDP) kapsamında kamu kurumları, yerel yönetimler, meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları vb. kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların turizm, enerji ve çevre konularında yapılacak altyapı ve inşaat yatırımlarının destekleneceği belirtildi. Program bütçesinin 11 Milyon TL olduğu ve proje başına 45.000 TL ile 750.000 TL arasında değişen miktarlarda destek verileceği açıklandı.
14:00-15:30 saatleri arasında gerçekleştirilen ikinci toplantıda ise, Rekabetçi KOBİ Mali Destek Programı (RKMDP) kapsamında KOBİ statüsüne haiz işletmelerin imalat sanayisi ve turizm sektörüne yönelik projelerinin destekleneceği belirtildi. İmalat sanayisinde özellikle yeni ürün üretilmesi, üretimde çeşitliliğin sağlanması, Ar-Ge, pazarlama ve markalaşma konularına önem verilmesi gerektiğinin altı çizildi. Program bütçesinin 16 Milyon TL olduğu ve proje başına 25.000 TL ile 400.000 TL arasında destek verileceği açıklandı.
Her iki program kapsamında da projelerin internet ortamında yer alan Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden hazırlanması gerektiği ve bunun için de son zamanın 16 Şubat 2014 saat 23:59 olduğu açıklandı. Bu zamana kadar KAYS üzerinden onay verme işlemi tamamlanmış olan projelerin 21 Şubat 2014 saat 18:00’a kadar Kütahya’da bulunan Ajans merkezine veya Afyonkarahisar, Manisa ve Uşak illerinde faaliyet göstermekte olan yatırım destek ofislerine elden veya kargo ile teslim edilebileceği belirtildi.
Zafer Kalkınma Ajansı tarafından bilgilendirme toplantılarından sonra proje yazma konusunda istekli olan katılımcılara özel eğitim toplantıları düzenleneceği açıklandı. Eğitim toplantılarının 6-10 Ocak 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Eğitim toplantılarına katılmak isteyenler, başvurularını Ajans internet sitesi (http://www.zafer.org.tr) üzerinden yapabilecekler.

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!