https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

YERLEŞTİRMEDE BAŞARIMIZ %100

YERLEŞTİRMEDE BAŞARIMIZ %100
1.105 views
02 Ağustos 2013 - 7:13

Eğitim alanında büyük başarılara imza atan Soma, Üniversiteye öğrenci yerleştirmede yakaladığı %100’lük oran ile başarısını kanıtladı. Soma’da okullardan mezun olan 720 öğrencinin 686 tanesi Üniversitelere yerleşti.
720 öğrenci Üniversite sınavlarına girdi. 686 öğrenci ise Üniversitelere yerleşti. Soma’da bulunan okullardan mezun olan öğrencilerden bir çoğu istediği bölümleri kazandı.
Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy ‘ Soma’da Meslek liselerinde de büyük başarılarımız var. Geçen yıl okullardan mezun olanların dışında bu yıl mezun olan öğrencilerimizin bir çoğu istediği bölümlere yerleşti. Yerleştirmede Soma’da geçen yıl başarı oranımız %75 iken bu yıl bu seviyeyi %95’lere çıkardık. Bu oranın bu şekilde olmasının diğer bir nedeni de ilk sınava giren öğrencilerimizin bir çoğu gelen puan ile istediği bölümü tutturamayacağını sanıp tercih yapmamasından kaynaklanıyor.
Yerleşen öğrencilerimizden ise; 8 öğrencimiz Tıp Fakültesini, 21 öğrencimiz Hukuk Fakültesini, 3 öğrencimiz Eczacılık bölümünü, 1 öğrencimiz Pilotaj bölümünü, 1 öğrencimiz Diş hekimliğini, 57 öğrencimiz Öğretmenliği, 32 öğrencimiz Hemşireliği, 1 öğrencimiz Veterinerliği, 7 öğrencimiz Mimarlığı, 30 öğrencimiz İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesini, 83 öğrencimiz Mühendisliği, 10 öğrencimiz Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlığı, 3 öğrencimiz Psikolojiyi, 9 öğrencimiz Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü, 22 öğrencimiz Turizm ve Otel İşletmeciliğini, 378 öğrencimiz ise Lisans ve Önlisans bölümlerine yerleşmiştir. Bunların okullara göre dağılımları ise Soma Anadolu Öğretmen Lisesinden 5 öğrenci Tıp, 10 öğrenci Hukuk bölümlerini tercih etmiştir. Özel Birlik Anadolu Lisesinden 3 öğrenci Hukuk bölümlerini tercih ederken Soma Anadolu Lisesinden 1 öğrenci hukuk, Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesinden ise 3 Tıp Fakültesi ve 6 Hukuk Fakültesine giden öğrencimiz var. Soma Linyit Anadolu Lisemizden ise 1 öğrencimiz hukuk fakültesini kazanmıştır. Okullarımıza baktığımızda başarı çıtamız gün geçtikçe artmaktadır. Başarılı olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının bundan sonra da devam etmesini diliyorum’dedi.

DSC_6747.jpg

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!