Soma Karaelmas Gazetesi

Her Türlü Şikâyeti Genel Sekreterliğe İlettik

Her Türlü Şikâyeti Genel Sekreterliğe İlettik
2.859 views
22 Mart 2014 - 8:24

Firma hakkında ihaleyi aldığı tarihten bu yana 15 kez tutanak tutulduğunu belirten Parlakgüneş ‘bize ulaşan her türlü şikayeti değerlendirerek Genel Sekreterliğe ilettik. Firmaya bir çok cezai işlem uygulandı’ dedi.
Hastanede kalitesiz yemekler nedeni ile yemek yiyemediklerini belirten hastane personelinin açıklamalarına cevap veren Soma Devlet Hastanesi başhekimi Rüştü Parlakgüneş basın açıklaması yaptı. İhaleyi alan firma hakkında değişik tarihlerde 15 adet tutanak tutarak genel sekreterliğe bildirdiğini belirten Parlakgüneş ‘Bu konularda hiçbir şekilde hastane yönetimi olarak duyarsız kalmadık. Ayrıca firmanın herker üzerinden parasını alıyor ifadeleri tamamen yersiz çünkü imza karlışı kaç kişi yemek yedi ise ona göre ödeme yapılmıştır’dedi.
Parlakgüneş yaptığı açıklamasında ‘01.02.2014 tarihinden itibaren Soma Devlet Hastanesinde; Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince yapılan toplu yemek ihalesi sonucunda ihaleyi kazanan Yemekçim firması tarafından yemek hizmeti verilmektedir. Aynı firma Akhisar, Kırkağaç, Saruhanlı ve Merkez Efendi Hastanelerinde de aynı tarihlerden itibaren hizmet vermeye başlamıştır.
Firmanın hizmet vermeye başladığı günden itibaren yemek hizmetinde sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu sorunları aşmak amacıyla ilk günden itibaren firma üzerinde yoğun kontrol ve denetim mekanizması uygulanmaktadır. Bu bağlamda değişik tarihlerde sorunlarla ilgili olarak 15 adet tutanak tutulmuş olup bu tutanaklar ihaleyi yapan ve cezai yetkili kurum olan Genel Sekreterliğe iletilmiştir. Bunun yanında şirket üst yöneticileri ile defalarca telefon görüşmesi ve toplantı yapılarak sözlü ihtarda bulunulmuştur. Ayrıca sıkıntılarımızı belirtmemiz üzerine genel sekreterlik nezdinde de tüm hizmet alan hastane yönetimleri ve şirket üst yöneticileri ile şirketi ikaz toplantıları yapılmıştır. Genel Sekreterlik tarafından da şirkete ihtarname çekilmiştir. Devam eden sıkıntılarla ilgili olarak Genel Sekreterlik cezai müeyyide de uygulamıştır. Tüm bu tutanak ve ihtarnameleri de sizlere de takdim ediyorum.
Türk Sağlık Sen tarafından dün yapılan basın açıklamasında yukarıda belirttiğim hususlardan da görüldüğü üzere yönetimimize haksız suçlamalar ve tamamen duyumlarla hareket ederek kamuoyuna yanlış bilgilendirme yapmışlardır. Bildiri sonrası kendileri ile de yaptığımız toplantıda belirttiğimiz ve kendilerinin de kabul ettiği üzere bu konularla ilgili hastanemiz yönetim yetkilileri ile hiçbir görüşmeleri ve yazılı müracaatları olmadığı anlaşılmıştır. Ayrıca hastanemiz tüm yemekhanelerinde yemek yiyen personellerin ve yemek yiyen yatan hastaların sayısı gözetmen ve yetkililerce tespit edilerek yemek yiyen personel ve hasta sayısı üzerinden şirkete ödeme yapılmaktadır. Bu konu ile ilgili de resmi kayıt ve tutanaklarımız mevcuttur ve size takdim ediyorum.
Açıklamalarımızdan görüleceği üzere iddia edildiği gibi sorunlarla ilgilenmediğimiz ve sessiz kaldığımız gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmayıp aksine yetkilerimiz en üst düzeyde kullanılarak, fazladan emek ve gayret göstererek sorunları aşmaya çaba göstermekteyiz. Zaten bunların neticesinde de yemek hizmeti giderek düzelmektedir. Kalan sorunların üzerine de aynı hassasiyetle gidilmektedir.
Tamamen bilgi eksikliği ve duyumlar ile yapılan haksız suçlamaları kesinlikle kabul etmiyor siz değerli kamuoyuna doğru bilgilendirmeyi görev kabul ediyoruz.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!