Soma Karaelmas Gazetesi

“Türkiye Siyasete Yalan Karıştırmayı AK Parti’den Öğrendi”

“Türkiye Siyasete Yalan Karıştırmayı AK Parti’den Öğrendi”
11.959 views
02 Ocak 2021 - 13:07

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Yönetimi basın açıklaması yaparak Saygılı’ ya cevap verdi.
‘Türkiye siyasete yalan karıştırmayı Ak parti sayesinde öğrendi’ diyen CHP ilçe yönetimi yaptığı basın açıklamasında ‘Geçtiğimiz günlerde, İl Başkanlığımızın koordinasyonunda Soma ve 16 ilçemizde eş zamanlı olarak basın açıklaması gerçekleştirmiş, COVİD19 ile mücadele sürecinde sağlık çalışanlarımızın, esnafımızın ve her kesimden vatandaşımızın yaşadığı sosyal ve ekonomik sıkıntıları anlatmıştık.
Vurguladığımız gerçekler Ak Parti Soma İlçe Başkanının canını sıkmış olacak ki kendisi cevap verme gereği hissetmiş ve bizleri de yalancılıkla suçlamış. Sayın Saygılı öncelikle şunu iyi bilsin ki Türkiye, siyasete yalan karıştırmayı Ak Parti sayesinde öğrenmiştir. CHP olarak hiçbir zaman yalanlardan siyaset üretmedik. Amacımız kişisel polemikler peşinde koşmak değil, vatandaşımıza gerçekleri anlatmak.
‘Toplum sağlığı siyaset üstü bir konu’
COVİD19 ile mücadele sürecinin başından bu yana Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan sayıların güvenilirliğini sorguladık, gerçek rakamların halkımızdan gizlendiğini söyledik. Nitekim söylemimizde haklı çıktık. Haklılığımızı Sayın Sağlık Bakanı da kabul etti. Hasta sayısıydı, vaka sayısıydı derken gerçek rakamlar halkımızdan aylarca gizlendi. Belediyelerimizin açıkladığı defin sayıları ile açıklanan günlük ölüm sayıları hala birbirini tutmuyor. Bu mu doğru sağlık yönetimi?
Dünyanın pek çok ülkesi aşılama çalışmalarına çoktan başladı. Biz ise ne yazık ki aşılarımızı zamanında getiremedik. Aşılama çalışmasında geç kaldık. Ayrıca alabildiğimiz aşı dozunun miktarı da tartışma yaratan bir başka husus. Toplum sağlığı hepimizi yakından ilgilendiren siyaset üstü bir konu. Bu konuda yaşanan sıkıntıları dile getirmeye devam edeceğiz çünkü biz vatanımızı ve milletimizi seviyoruz.
‘Esnaflarımız iflasın eşiğinde’
COVİD19 ile mücadele sürecinin başından beri esnafımız zor günler geçiriyor. Özellikle kahvehaneler, restoranlar, kafeler, internet ve spor salonları ile tek tek sayamadığımız daha pek çok sektörde esnaflarımız iflasın eşiğine geldi. Sağlığımızı güvence altına almak için Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda elbette ki bir takım önlemler alınacak ancak bu önlemler alınırken devletimizin yapması gereken, alınan önlemden zarar gören kesimleri maddi olarak desteklemektir. Merkez Bankasının kasasında para bırakmayan, zor günler için ayrılan ihtiyat akçesini bile harcayan Ak Parti iktidarı maalesef esnafımızın durumunu görmezden gelmektedir. Esnafımız, sürecin başında aldığı kredileri, ertelediği vergi ve prim borçlarını ödeme zorunluluğu ile karşı karşıya kalmıştır. Esnafımızın kredi ve vergi borçları derhal ertelenmeli, esnafa karşı başlatılan icra takipleri durdurulmalıdır.
‘Milletimiz masal dinlemekten sıkıldı’
Geleceğe dair söyleyecek yeni bir sözü olmayan siyasetçiler, sık sık eski defterleri karıştırırmış. Ak Parti iktidarı ve yöneticileri de son zamanlarda sürekli eski defterleri karıştırır oldu. Ak Partiye bakılırsa kendilerinden önce ne suyumuz vardı ne elektriğimiz, ne yolumuz vardı ne arabamız, ne televizyonumuz vardı ne de buzdolabımız. Milletimiz artık eski defterlerden okunan masalları dinlemek istemiyor. Milletimiz geleceğe dair yeni sözler, yeni umutlar duymak istiyor.
‘Gençlerimiz gelecek kaygısı yaşamak istemiyor’
Ne mutlu bize ki bilgiye kolay ulaşan ve sürekli sorgulayan bir gençliğe sahibiz. Biz biliyoruz ki gençlerimiz, Ak Parti öncesi siyasetin ve siyasetçilerin arasındaki anlayış, hoşgörü ve nezaketi çok iyi biliyor. Biz biliyoruz ki gençlerimiz iş bulamama korkusundan ve gelecek kaygısından kurtulmak istiyor. CHP olarak milletimize doğruları söylemek boynumuzun borcudur. Kişisel çıkarlarımız için değil, milletimizin menfaatleri için siyaset üretmeye devam edeceğiz. CHP ve Millet İttifakı iktidarında her şey çok güzel olacak’ sözlerine yer verildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!