Soma Karaelmas Gazetesi

Türk kızılayı Sofraları şenlendirdi

Türk kızılayı Sofraları şenlendirdi
47 views
17 Mayıs 2021 - 8:37

Türkkızılayı Soma Şubesi Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürerek, sofralarını şenlendirdi.

Türk Kızılayı Soma Şubesi, Ramazan ayında gıda kolisi, pide, nakdi yardım, zekat, fitrenin yanı sıra bağışta bulunan hayırseverlerin yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
Kızılay tarafından gönderilen 900 kıyma ve 900 kavurma konserveleri de Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerinin sofralarını şenlendirdi.
Türk Kızılayı Soma Şubesi olarak Ramazan ayında gönüllülerin katkıları ile neler yapıldığını Soma halkı ile paylaşan Türk Kızılay Yönetim Kurulu adına Başkan Aziz Günal “Türkkızılayı covid 19 ve Ramazan ayında yine milletimiz için sahalarda olmaya devam etti. Türk kızılay Soma Şubesine her ramazan da olduğu gibi bu ramazanda da gıda kolisi, pide, nakdi, zekat, fitre, fidye, bağış yardımında bulunan ve bizlere hayırseverlerimiz tarafından emanet edilen bağışlarını, genç kızılay gönüllülerimizle birlikte gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bu yılda ulaştırmanın gururu içerisindeyiz. Kısıtlamalar sebebiyle evlerinden çıkamayan gerçek ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımızın bizzat evlerine giderek ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık..
Ramazan ayı boyunca, 211 kişiye 500 TL. nakdi yardım, 626 adet gıda kolisi, 70 aileye 250 TL değerinde alışveriş çeki ile gerçek ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk.
Ayrıca, her kurban bayramında kurbanlarını Türkkızılayı’na bağışlayan çok kıymetli hayırseverlerimizin sayesinde genel merkezimizden şubemize ulaşan 900 adet Kıyma ve 900 adet Kavurma şubemiz tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır.
Dağıtımlarımız sırasında bizlere yardımcı olan Soma Kaymakamlığına, Soma Belediyesine, Mahalle Muhtarlarımıza ve de ayrıca, Kızılay gönüllülerine, Kızılay yönetim kurulumuza, kadın kollarımıza tüm Somalı hemşehrilerimize teşekkür ediyor, her türlü bağışlarınız için kıymetli hayırseverlerimizi şubemize bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!