https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Türk İş Genel Başkanı Atalay’ın Soma Ziyareti

Türk İş Genel Başkanı Atalay’ın Soma Ziyareti
1.104 views
28 Eylül 2015 - 8:32

Türk İş Genel Baskanı Ergün Atalay, İzmir Türk İş 3. Bölge Temsilcisi Hüseyin Karakoç ile birllikte Soma’ya gelerek, Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şubesi ve Maden-İş Sendikası Soma Şube yönetimini ziyaret etti.
Buradaki ziyaretinin ardından Türk İş Genel Baskanı Ergün Atalay, Belediye Mezarlığına giderek, maden şehitlerini mezarları başında ziyaret etti. Maden şehitlerinin mezarlarına karanfil bırakarak dua eden Ergün Atalay, 4. ziyaretini gerçekleştirdiğini söyledi.
Atalay burada yaptığı konuşmasında, “olayın üzerinden 18 ay geçti. Türk İş Başkanı olarak 4. kez burdayım. Özellikle işçilerin, sendikaların bir bayramda gideceği ailesinden sonra en önemli yerlerden bir tanesi buraya gelmek.
Atalay, “Mayıs’ın 19’unda buradan dönerken bir söz vermişim; “her bayram burada olacağım” diye. Allah ömür verdi, yine nasip oldu bu bayram buraya geldik.Buradaki ölülerimize dua etmek, onların alilerini görmek ve buradan da bir okul inşaatı başlattık.Türk İş Madenci İlköğretim Okulu’nun inşaatını da ziyaret ettikten sonra döneceğim” dedi.
Atalay, “malumunuz şu anda ülkemizde terörle ilgili yoğun bir şekilde ülkemiz kıskaç içinde, sıkıntı içinde.Geçen hafta Perşembe günü ankara’da terörle ilgili Türk İş’in öncülüğünü çektiği bin insanın katıldığı bir bayrak mitingi yaptık. Buradaki cenazelerimize dua etmek, ailelerine başsağlığı dilemek ama buradan bir ibret almak bu iş cinayetlerinin son olması ve bu iş cinayetlerinin bir daha olmaması ama Türkiye’deki bu terör olayları olduğu zaman işçilerin sıkıntıları bu iş cinayetleri yine her gün benim ülkemde 24 saatte 3 kişi Ama bunun sayısı az olduğu zaman kimse duymuyor.Özellikle bu terör olaylarından sonra bu iş kazalarını kimse duymuyor. Ülkenin odaklandığı nokta terör olayları. Biz Türk İş olarak bir an evvel kurulduğumuz günden beri tavrımızı Türkiye’den yana koyduk.Tavrımızı ülkenin birliğinden yana koyduk.Bu bayrak bizim bir simgemiz. Onun altında toplanmaktan yana koyduk.Türk İş oarak tavrımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Türkiye varsa Türk İş var, Türkiye varsa partiler var. Türkiye yoksa hiç bir iş yok. Bugün bu içinde bulunduğumuz mezarlıkta buradaki insanlar iş cinayetlerinin bedelini ödüyorlar. 3 kuruş maaşa yerin altında hiç parasına iş cinayetine kurban gitti bu kardeşlerimiz. Mahkemeler devam ediyor. Türk İş olarak mahkemenin sonuçlanmasını ve sorumlu kimse bedelini ödemesini, bir daha iş cinayetlerinin olmamasını talep ediyoruz. Ülkeyi yönetenler de bir koalisyon kuramadılar. Bir daha seçime gidiyoruz.İşçilerle, çiftçilerle, emekliyle ilgili problemler 2. safhaya düştü. Terörden ve seçimden dolayı.Bir an evvel seçimin kazasız belasız olmasını diliyoruz” dedi.
Türk İş Genel Başkanı Atalay, mezarlık ziyaretinin ardından Türk İş Madenci İlköğretim Okulu’nun inşaatını da ziyaret etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!