https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Turizm Haftası Kutlanıyor

Turizm Haftası Kutlanıyor
1.380 views
17 Nisan 2015 - 7:47
  1. Turizm Haftası etkinlikleri Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenciler ve öğretmenler tarafından hazırlanan program ile devam ediyor. Hafta boyunca okulda çeşitli etkinlikler yapılacak.

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası programı başladı. Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan programa Kaymakam Bahattin Atöı, Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Kılınç, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Tulup, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Şube Müdürü Mehmet Yurdadur, Çevre okul müdürleri, Muhasebeciler, öğrenciler katıldı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma MUhasebe Bölüm Şefi Süleyman Solak yaptı. Solak ‘Ülkemiz bulunduğu coğrafyadan turizm sektörü açısından bu misyonu en iyi şekilde istifade edebilecek ülke konumundadır. Toplumumuzda turizm farkındalığının arttırılması için hepimize görevler düşmektedir. Doğal tarihi ve kültürel değerlerimizi yaşatmalı, gelecekte sahip olduğumuz değerleri muhafaza ederek uluslararası toplumun hizmetine sunmalıyız. Ancak bu şekilde turizmden istediğimiz payı alabileceğiz. Turizm haftası her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Okulumuz olarak geniş bir perspektiften bakarak güzel bir program hazırladık. Manisa Valiliğimiz tarafından başlatılan Manisa’da turizm seferberliği ve markalaşması projesi kapsamında yöremiz düzeyinde ve ulusal düzeyde farkındalık oluşturma gayreti içerisindeyiz. Bu yıl okulumuzda Lojistik bölümünü açmış bulunmaktayız. 2014 yılında en çok ziyaret edilen Ülkeler arasında Türkiye 37 milyon turist ziyareti ile 6. sırada yer alırken Avrupa ülkeleri arasında ise 4. sırada bulunmaktadır. 2013 yılında bu sayı 35 milyon iken %5,5 artma yaşanmaktadır. 2014 yılında 4 ve 5 yıldızlı otel sayımız 1.103’e yükseldi. Otellerimizin yatak kapasitesi ise 1.330 bin’e yükselmiştir. En fazla turist çeken İspanya’nın ise 900 bin yatak kapasitesi bulunmaktadır. Ülkemiz bulunduğu coğrafya itibari ile 1.liğe aday durumdadır. Ülkemiz için önemli olan Turizm geliri ise 34 milyar 305 milyon dolar olarak gerçekleşti.’dedi. Günün anlamına ilişkin şiirlerin ardından, Halk oyunları gösterisi sergilendi. Soma’nın eski resimlerinden hazırlanan slayt gösterisi büyük beğeni topladı. Turizm haftası çerçevesinde düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Program Müzik Gönüllüleri Eğitim ve Araştırma Derneği ve öğrenciler tarafından hazırlanan koronun seslendirdiği şarkılar ile program sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!