https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘TKİ aldığı karardan dönmeli’

‘TKİ aldığı karardan dönmeli’
1.013 views
14 Aralık 2017 - 8:01

Kömür dağıtımının Ocak ayına kadar Bayilere verilmemesine bir tepki de CHP’den geldi. CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy,“TKİ’nin almış olduğu bu karara karşı esnafımızın, meslek odalarımızın ve vatandaşımızın yanındayız. TKİ’nin almış olduğu yanlış karardan bir an önce geri adım atarak mağduriyeti gidermesi için Genel Merkezimiz ve Milletvekillerimiz nezdinde her türlü siyasi ve yasal yollara başvuracağız” dedi.

CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, “Türkiye Kömür İşletmeleri, 08.12.2017 tarihli kararı ile Sosyal Yardımlaşma Vakıflarının yoğun kömür talebini gerekçe göstererek, kömür bayilerine 01.01.2018 tarihine kadar +18 kömür satışını durdurmuştur.

Öncelikle belirtmek isteriz ki; Sosyal Yardımlaşma Vakıfları aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine kömür yardımı yapılmasına karşı değiliz.

Soğukların kapıya dayandığı, kömüre en fazla ihtiyacımızın olacağı bu günlerde, TKİ tarafından alınan karar vatandaşlarımızı ve kömürcü esnafımızı mağdur edecektir.

Vatandaşımız, kömür ihtiyacını bayilerimiz aracılığı ile gidermektedir. Bayilerimize kömür verilmemesi, vatandaşımızı sıkıntıya sokacaktır. Kömürcü esnafımız, alacağı kömürün parasını, vergisini peşin olarak yatırmıştır. Kömür satışının durması ile kömürcü esnafımız maddi anlamda zorluk yaşayacak ve mağdur olacaktır. İhtiyaç sahiplerine kömür yardımı yapılırken, vatandaşımızın ve esnafımızın mağdur edilmesi hatalıdır.

Bundan başka kömür satışının yapılmayacağı dönemde ilçemize kalitesi düşük veya kaçak kömür girme ihtimali yükselecektir. Kalitesiz veya kaçak kömür kullanımı sonucunda hava ve çevre kirliliğimiz artacak, insan sağlığı tehlikeye atılmış olacaktır.

Yine kömür satışının durması, ithal kömüre yarayacak, vatandaşımız ısınma ihtiyacını gidermek için ithal kömür almak zorunda kalacak bu da milli ekonomimize zarar verecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Başkanlığı olarak, TKİ’nin almış olduğu bu karara karşı esnafımızın, meslek odalarımızın ve vatandaşımızın yanındayız. TKİ’nin almış olduğu yanlış karardan bir an önce geri adım atarak mağduriyeti gidermesi için Genel Merkezimiz ve Milletvekillerimiz nezdinde her türlü siyasi ve yasal yollara başvuracağımızı, konuyu TBMM gündemine taşıyacağımızı Soma kamuoyuna ilan ederiz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!