Soma Karaelmas Gazetesi

Suçunu itiraf etti

Suçunu itiraf etti
1.039 views
27 Mart 2020 - 17:33

Veteriner M.T. Savcılığa verdiği ifadesinde, 7 Şubat’ta Soma’da kaybolan Özcan E.’yi öldürdüğünü itiraf etti.

Soma’da 7 Şubat tarihinde kaybolan Özcan E’ye ait olduğu düşünülen Sevişler Baraj gölünde 14 Mart tarihinde çevredeki vatandaşlarca kesik insan kolu bulunmuştu.

Manisa ve İzmir’den gelen su altı arama ve kurtarma ekipleri emniyet ve jandarma ekipleriyle koordinasyon içerisinde yaklaşık bir hafta süren çalışmalarda aynı insan bedenine ait olduğu düşünülen parça ve uzuvlar buldu. Aynı cesede ait olan iki parça da yaklaşık 42 kilometre uzaklıkta olan Kırkağaç sınırlarında yer alan Aydıncık Baraj gölünde bulundu. Ekipler parça parça edilerek farklı bölgelere atılan cesedin tüm parçalarını özverili çalışmalarıyla bularak Özcan E’nin ailesinden de alınan DNA örnekleriyle eşleştirilmek üzere İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderdi.
İlk ceset parçasının bulunmasıyla Özcan E’nin birlikte son görüldüğü kişi olan Veteriner Hekim M.T. 14 Mart günü Manisa Emniyeti Cinayet Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınmıştı.
Gözaltındaki sorgusunda şahsı öldürmediğini söyleyen M. T. çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
Edinilen bilgiye göre; Tutuklu olduğu cezaevinde yeniden ifade vermeyi kabul eden Veteriner M.T. SEGBİS yöntemiyle savcılığa verdiği ifadesinde Özcan E.’yi öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!