Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Su Borusu Patladı, Yaşlı Teyze Çukura Düştü

Su Borusu Patladı, Yaşlı Teyze Çukura Düştü
4.050 views
08 Ekim 2014 - 7:29

Soma’da 60 yaşındaki bir kadın şebeke suyu borusunun patlaması sonucu açılan çukura düştü.

Olay Cuma Mahallesi Kalender Sokak üzerinde meydana geldi. 20 gündür sokak üzerinde

patlak olan şebeke suyu borusu için belediye ekiplerine haber veren mahalleli, belediye yetkilerin gelmemesi üzerine patlak ve su kaçıran asfaltı taş ve toprakla yama yaptı.

Sokak üzerinde ikamet eden 60 yaşındaki Emine Babur, evinin bahçesine su girmemesi için kapısının önüne taş koymak istediği sırada yaklaşık 3 metrelik oluşan çukura düştü.

Mahalle sakinlerinin yardımı ile çamur ve su dolu çukurdan çıkarılan Emine Babur, 112 ekiplerine haber verilmesi üzerine olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Soma İlçe Devlet Hastanesinde kaldırıldı.

“GÜVENLİK ŞERİDİ DAHİ ÇEKİLMEDİ”

Belediye yetkililerine haber vermemize rağmen güvenlik şeridi dahi çekmeye gelmediklerini belirten Emine Babur yaşadıklarını şöyle anlattı ; “ torunlarım kapının önünde oynuyorlardı su patladı diye bana seslendiler. Bende baktım ki su evin bahçesine geliyor. Taş parçası alarak kapının önüne koyacaktım ki asfalt aşağı çöktü. Boğazıma kadar çukurda kaldım. O sırada sokak üzerinde bir komşu koştu yardıma çıkarttı beni çukurdan çok korktum, şok yaşadım” dedi.

“CAN YANACAK İLGİLENEN OLACAK”

Belediye yetkililerine tepki gösteren Emine B.’un oğlu Mustafa Babur (32) ise “ 20 gündür burada boru patlak, Soma Belediyesini aradığımızda Büyükşehire bağlandık Manisa Belediyesini arayın diyor. Manisa Belediyesini aradığımızda Soma Belediyesini arayın diyor. 20 gündür ilgilenen olmadı en sonunda annem düştü öylelikle belediye yetkilileri geldi ve patlamış boruyu tamir yaptılar. Yani birisinin canı yanmadan ilgilenen olmuyor” dedi.

“DAVA AÇACAĞIZ”

Çocuklarının olduğunu ve oluşan çukura çocukların düşebileceğini belirten Mustafa Babur, “belediyenin ilgilenmesini istiyoruz. Bu durum için dava açacağız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!