https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

SP Adayını Açıkladı

SP Adayını Açıkladı
1.335 views
17 Ağustos 2013 - 10:06

Saadet Partisi (SP) Soma’da yerel seçimler için start vererek, ilk başkan adayını açıkladı.

Avukat Egemen Bülent Türkmen, önümüzdeki yıl yapılacak olan belediye seçimlerinde Saadet Partisi’nden Belediye Başkan adaylığını açıkladı.
Saadet Partisi Soma İlçe Teşkilatı binasında yapılan aday tanıtım toplantısına SP Manisa İl Başkanı İbrahim Mayda, SP Soma İlçe Başkanı Ahmet Katırcı, SP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı İsmail Acar, yönetim kurulu ve partililer katıldı.
SP Başkan Adayı Avukat Egemen Bülent Türkmen yaptığı açıklamasında şunları söyledi. Türkmen, “Somamız için büyük bir önem ifade eden 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerin seçim startını verdiğimiz ve adaylığımızı açıkladığımız bu tarihi günümüze teşriflerinizden ötürü teşekkürü bir borç biliriz.
Özellikle Soma’mızı Milli Görüşün örnek belediyesi, örnek ilçesi olarak öne çıkarmak istiyoruz.1969 yılında siyasi hayatta mücadelesine başlayan milli görüşün en büyük ve en önemli icraatları yerel yönetimlerde ki başarısıdır. Biz böyle bir partiden aday olmaktan ötürü kendimizi şanslı kabul etmekteyiz. Halkımızın tamamına yakının teveccühünü almış, kazanmış olduğu hiçbir yerel yönetimde adını yolsuzluklara, usulsüzlüklere bulaşmamış başarıyı esas almış bir partiden aday olmak bizi diğer rakiplerimize karşı bu hizmet yarışında bir adım öne çıkartmaktadır. Peki nedir milli görüş belediyeciliği ;Belediyelerin giriş kapılarında “ Rüşveti alanda, verende Melundur. Rüşvet alanda verende ateştedir! yazardı.
İşte belediyeciliğin kaymağını yiyen siyasi erklerin uykularını kaçıran gelişmeler bundan sonra başlamıştır. Merkezi yönetimin milli görüş belediyelerine bütçelerini kısmasına rağmen kendi imkanları ile yaptıkları hizmetler, yatırımlar rahatsız etmişti “ Devletin malı deniz yemeyen …! Ve yine o dönemde bir söz vardı,” AYİNESİ İŞ TİR KİŞİNİN, LAFA BAKILMAZ!” yani günümüz belediyeleri gibi her gün billboardlarda şişirme reklam yapılmıyordu, on binlerce gramajı yüksek karton kapak yaldızlı tanıtım kataloğu/ dergi/ broşür/cd/ bastırıp sonra bir yenisini bastırıp trilyonları hurdaya göndermiyorlardı. Onlar yaptıkları ile göze hitap edip, halkın içerisine girerek bire bir vatandaşı bilgilendiriyorlardı. Halktan topladığı parayı reklam parası diye birilerine peşkeş çekmiyorlardı.
Çünkü bu siyasi görüşte, “ HALKA HİZMET, HAKKA HİZMET” düsturu var. Yani HALKA hizmet ederken HAKKA karşı sorumluluğunu da unutmayacaksın!
1990’lı yılların başlarına gelindiğinde belediyecilik çıkmaza girmiş, Türkiye’ye yakışmayan manzaralar ortaya çıkmıştı. Vurgun, soygun, talan, beceriksizlik ve suistimaller neticesinde, aylarca parasını alamayan işçiler greve gitmiş, memurlar iş yavaşlatmış, araç gereç ve binalar haciz memurları tarafından mühürlenmiş, gelirlere tedbir konulmuş, çöpler toplanamadığından kentler kokuşmuş, üçüncü dünya ülkelerinde görülebilecek çöplük patlamaları yaşanmış, sinek orduları sokakları teslim almış, pis hava yüzünden sokağa çıkılamaz olmuş, yeşil doku mahvolmuş, çamur ve çukurlar sebebiyle yollar tarlaya dönmüş, sular altın damlası kadar kıymetlenmişti. Belediyecilik ölmüştü. Bu manzaranın müsebbibi olmuş merkez sağ ve sol partiler halk tarafından cezalandırılmış ve başta metropoller olmak üzere yerel yönetimler Milli Görüş’e teslim edilmiştir. Çare Milli Görüştür ve Milli Görüş belediyeleri beldelerde bile o dönemde yaygın olmayan asfalt ve parke taşı şantiyeleri, özel okulları, hastaneleri işletmeleri ile kendi bütçesini oluşturmuştur. Maalesef AKP belediyeleri bu Milli Görüş belediyeciliğinin başarıları ile reklam yapmalarına rağmen 1990 yılların merkez sağ zihniyeti ile yerel yönetimleri bir rant alanına dönüştürmüştür. Vurgun, soygun, beceriksizlik ve suistimaller artmış belediyelerin borç yükü kapılara haciz memurlarını getirtecek düzeye ulaşmıştır. Turgutalp belediyesi işçileri 10 aydır toplu iş sözleşmesi imzalanmaması sebebi ile mağdur edilmiştir. Yollar çukur, yeşil alanlar talan edilmektedir.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!