https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Soma’nın takımı Sahipsiz kaldı

Soma’nın takımı Sahipsiz kaldı
3.505 views
30 Mayıs 2016 - 7:38

Soma Spor yönetim kurulu Mersa Otel’de basın mensupları ile bir araya gelerek Somalıları Soma Spor’a destek olmaya davet ettiler.

 

Soma Spor Yönetim Kurulu Abdullah Karış, Fuat Balcı, Özcan İnanöz ve Fuat Balcı Mersa Otel’de basın mensupları ile bir araya geldi. Soma Spor’a verilen sözlerin tutulmadığını dile getiren Yönetim Kurulu üyeleri Soma’nın ileri gelenlerini, Sivil Toplum Örgütlerini, Siyasi Parti Temsilcilerini, Soma halkını Soma Spor’a destek olmaya çağırdı.

‘Başkanlık için Güral’ın adı geçiyor’

Soma Spor Yönetiminden Abdullah Karış ‘ Soma Sporumuzun kongresi var. Yeterlik sağlanamaz ise ayın 3’ünde yapılacak. Yönetim kurulumuzdan başkan dahil 4 arkadaşımız istifa ettiler. Kalan bizler Soma Spor’un geleceği ile alakalı konuyu son günlerde basına yansıttık. Soma Spor’a sahip çıkılması konusunda ilçe başkanları ile görüşmeler yaptık. Gelinen noktada aday yok. Burada toplanmamızdaki neden ise Soma spor’a sahip çıkılması amacıyladır. Soma olarak bir Akhisar kadar olamıyoruz. Bizler Soma’nın ileri gelenlerinden gerekli desteği bekliyoruz. Ancak şuana kadar beklentilerimize cevap gelmiş değil. En son aldığımız duyuma göre ise Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve Ramazan Güral toplantı gerçekleştirmiş. Ramazan Güral kendisi yeterli desteği alırsam ben kulübe başkan olurum demiş. Destekleme derken bunu şehrin tamamından istemiş. Yaparsa arkasında oluruz, eğer yapamazsa bu kulüp sahipsiz kalmayacak.’dedi.

‘Ticaret Odası’nın 1 TL’si yok’

Yönetim Kurulu Üyesi Karış ‘Başarı istiyorsak eğer ciddi maliyetleri oluyor. 2-3 milyon civarında bir bütçe gerekiyor. Bu Soma için çok büyük bir bütçe olduğunu düşünmüyoruz. Somalılar olarak yeterli desteği sağlamış vaziyette değiliz. Birlik ve beraberliği sağlayamıyoruz. Şehrin ileri gelenleri destek olmalı. Ticaret ve Sanayi Odası bizlere destek olmadı. Bu konuda sınıfta kaldığını düşünüyorum. Esnaf Odası ve Ticaret ve Sanayi Odası ekonomik ve sosyal olarak en önemli sivil toplum örgütlerinden ancak 1 TL bile katkıları olmamıştır. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Soma Belediyesi, İmbat, Torku, Maden İş, Demir Export bize destek verdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Desteklerini bekliyoruz. Soma Spor’a desteklerini esirgememelerini bekliyoruz.’dedi.

Vardar yanlız bırakıldı’

Sinan Vardar’ın yanlız bırakıldığı için Somaspor’dan ayrıldığını ifade eden Karış ‘ Sinan Vardar’ın geldiği dönemde ise bütü sorumluluğu o kişiye bıraktık. Gerekli desteği kimse vermediği için bıraktı gitti. Bizde sorumluluk alan biri oldu mu hepimiz ona bırakıyor, ne yaparsa yapsın biz kurtulduk diye düşünüyoruz. Sinan Vardar zamanında da aynı şekilde oldu. Bırakıp gidince yine Somalılara kaldı’dedi.

‘Büyükşehir destek verdi’

Somaspor’a kaynak aktarılması konusunda bazı konularda geç kalındığını ifade eden Karış Manisa Büyükşehir Belediyesinden destek aldıklarını ifade etti. Karış açıklamasında ‘ Manisa Büyükşehir Belediyesinden bir takım otoparkları istedik. Ancak geç kalmıştık. İhale edilmişti. 10 bin TL her ay Otopark gelirlerinden kulübümüze verdiler. 10 ay boyunca aldık. Bu devamlılık arz eder mi bilmiyoruz. Manulaş ile protokol anlaşması yaptılar. Sabit gelir bazında bize Su Çıktı’yı verdi. 3 yıl boyunca  bedel almaksızın görevi boyunca bize devretti. Bizde Köy derneği ile Soma kulüplerine paylaştırılacak. Sembolik gelirler olacak. Tesis sözü aldık. Soma Belediyesinden de beklentilerimiz var.’dedi.

‘Soma Spor, Soma’nın takımı’

Soma Spor Yönetim Kurulu üyesi Bayram Aydın Soma Spor’un hak ettiği yerde olmadığını belirterek yaptığı açıklamasında ‘Kişisel bazda ele alınmaması gereken bir konudur Soma spor. Koca bir Soma’yı temsil edecek bir konu. Burada herkes hizmet etmek için bulunuyor. Burada kimsenin beklentisi yok. Soma Spor’un olduğu durum ise hak ettiği yer değil. Soma bu kulübün bütçesini karşılayabilecek altyapı ve imkanlara sahip. 1. ligde yaşatabilecek potansiyele sahip. Biz elimizdeki çok büyük bir nimeti göz ardı ediyoruz. Tüm sivil toplum örgütlerini, siyasi partileri, iş adamlarını, halk el ele vererek Soma Spor’u hak ettiği yere çıkarmalıdır. Soma Spor’un gelirli bir kaynağı olmalıdır. Bu konuda çalışma yapılmalıdır. Çünkü sürekli istemekle olmuyor. Bir şehrin kalkınmasını ekonomik ve parasal olarak düşünmemeliyiz. Spor alanında da bir şehrin kalkınması sağlanabilir. Bu ilçeyi temsil eden bir kulüp bu konuda bahaneler olmamalı. Biz yeni sayfa açılmasından yanayız.’dedi.

‘Borcumuz yok’

Soma Spor’un bahsedildiği gibi yüklü bir borcu olmadığını ifade eden Yönetim  Kurulu Üyesi Özcan İnanöz ‘ Heryere borcumuz var, icralık gibi bir durum söz konusu değil. Evet borcumuz vardı ama onu bir şekilde çözdük. Sadece 12 bin TL civarında bir borcumuz var. O da ödenmeyecek bir borç değil. Soma spor’a kimse destek olmasa da biz kapısına kilit vurdurmayacağız. Altyapı yetiştireceğiz. Soma spor sahipsiz kalmayacak. Şuan altyapımızda 600 lisanslı gencimiz bulunuyor. Soma Gençlik ve Çocuk Gelişim Derneği ile yakında protokol imzalayarak burada bulunan 150 futbolcu ve 500 salon sporlarında eğitim gören öğrencileri kulübümüzün altyapısına hazırlayacağız.’dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!