https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

“Somamızın cevherlerine sahip çıkmalıyız’

“Somamızın cevherlerine sahip çıkmalıyız’
1.174 views
04 Ağustos 2016 - 8:20

Maden İşçileri Sendikası Soma Şubesi Minikler Türkiye Şampiyonasından 2.lik ile dönen 7. sınıf öğrencisi Mehtap Gür’ü ödüllendirdi.

 

Maden İşçileri Sendikası Soma Şubesi Başkanı Şevket Şahin ‘Soma’nın çocuğu olan Mehtap kızımının başarısı bizleri onurlandırdı ve gururlandırdı. Madenci çocuğu olan mehtap kızımızın arkasındayız’dedi.

Maden İşçileri Sendikası Soma Şubesi yönetimi Türkiye 2.si Mehtap Gür, Babası Erkan Gür, Antrenörü Serdal Gündoğan ve Soma Sotesspor Kulübü Başkanı Hasan Artar’ı makamında ağırladı.

Soma’nın çocuklarına destek vermeliyiz’

Maden İşçileri Sendikası Soma Şubesi Başkanı Şevket Şahin ‘ Soma Sotes Tekwando sporcusu Mehtap Gür, Konya’da düzenlenen Türkiye Taekwondo Şampiyonası minikler kategorisinde Türkiye 2.si olarak Soma’ya döndüğünü duyunca bizlerde  ödüllendirmek istedik. Hem kızımızı, hocasını ve Hasan abimizi onure etmek istedik. Kendisi işçi arkadaşımzıın çocuğu bu bizlere daha da gurur verdi. Somamızın çocuklarına her zaman destek vermeliyiz. Hasan abimizde spora gönül vermiş bir abimiz. Maddi imkanı olmamasına rağmen bu işe gönlünü koymuş. Hocamızda sevdiğimiz bir kardeşimiz. Sotes klübü de Soma’nın bir kulübü. Mühim olan Soma’da böyle yetenekli cevherleri keşfetmek. Gençlerimiz böyle sporla ilgilendiğinde disiplin, özveri, birlik ve ebraberliği öğreniyor. Kötü alışkanlıklardan arınıyorlar. Somamızın adını böyle güzel şeyler ile duymak bizleri mutlu ediyor. Akademik başarılar ile duyulmasını ve kötü imajından sıyrılmasını istiyoruz. Önümüzde Milli takım seçmeleri var. Milli Takım seçmelerini geçerse ardından Avrupa Şampiyonası geliyor. Şimdiden kızımıza başarılar diliyorum’dedi.

‘Hedefimiz Milli Takım’

Antrenör Serdal Gündoğan ‘ Mehtap daha 2 yıllık bir sporcu. Şimdiden böyle azimli olması bizleri de teşvik ediyor. 26-31 Temmuz tarihleri arasında onya’da yapılan Minikler Türkiye Şampiyonasında 30 kg.’da 97 kişi arasından final oynayarak 2. oldu. Finalde İstanbullu rakibine 2-1 yenilerek 1.liği kaybetti. Manisa adına ise tek derece yapan sporcumuz. Mehtap 4-6 Ağustos’ta Nevşehir’de yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına Yıldızlarda Türkiye 6.sı olan Sıla Yalçın adlı bir kızımız daha var onunla birlikte katılacak. Bizim görevimiz Milli Takıma girebilmesidir. Biz bunun için emek veriyoruz’dedi.

Soma Sotesspor Kulübü Başkanı Hasan Artar ise Futbol haricinde bir çok spor dalının olduğunu ancak gerekli değerin ve desteğin verilmediğini dile getirdi.

Maden İşçileri Sendikası Soma Şubesi Başkanı Şevket Şahin Mehtap Gür’ü küçük altın, Antrenörü Serdal Gündoğan ve Külüp Başkanı Hasan Artar’ı plaket ile ödüllendirdi.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!