https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Somalı Gençlere İş İmkânı

Somalı Gençlere İş İmkânı
1.615 views
19 Aralık 2015 - 9:08

Somalı gençler Turizm bölgelerinde çalışmaya başlayacak. Turizm Sektöründe 90 gün eğitim alacak 40 genç 30 günlük uygulamalı eğitimin ardından otellerde çalışmaya başlayacak.

 

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD) Başkanı Serdar Karcılıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Çakmak Kaymakam Ahmet Altıntaş’ı ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi.

Belediye Düğün Salonunda mülakata çağırılan 18-25 yaş arasında toplam 40 Somalı genç iş sahibi olacak. Dernek Başkanı Karcılıoğlu ‘Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği olarak bir proje hazırladık. Maden Faciasının ardından nasıl bir sosyal sorumluluk projesi hazırlarız diye düşündük. Buradaki bazı gerçekleri nasıl değiştirebiliriz dedik.  Maden Somalı gencin kaderi olmamalı projemizin adı. Burada yaşayan herkes madende çalışmak zorunda kalıyor. Babadan oğula geçen bir meslek gibi. Turizm sektöründe bizim her zaman çalışana ihtiyacımız var. Biz bir ışık yakalım diğer Turizm sektöründe bulunan arkadaşlarımıza da örnek olsun istedik. Butik otellerimizde arkadaşlarımızı misafir ederek 4 aylık bir eğitimden geçireceğiz. Servis branşı, Mutfak branşı, diğer 2 branşı da yan branş olarak vererek 4/4’lük bir turizm elemanı olarak yetiştireceğiz. Sektörümüzde 40 kişinin istihdamını sağlayacağız. 40 kişi Soma’nın kaderini değiştirmeyecektir ancak dernek olarak bizim imkanlarımız bunu elverdi. Diğer Sivil toplum kuruluşları ve Otellere örnek oluruz diye düşündük. Buradaki kötü iş koşullarının düzelmesine neden olacak. Firmalar çalışanlarını daha kolay bulamayacağı için daha kaliteli şartlar ortaya koyabilecekler.’ Dernek olarak 95 yılından bu yana 4000 çocuğumuzu yetiştirdik. Hepsi bu sektörde çalışıyor ve %70’i ise Üst düzey yönetici olarak görev yapıyorlar. dedi.

Kaymakam Ahmet Altıntaş ise ‘ Projeyi destekliyorum.  Çok güzel dünya çapında otellerde eğitim alarak iş sahibi olacaklar. Turizm Sektöründe %87.4 oranında eleman ihtiyacı olduğunu dile getirdiler. Gençlerimize yeni bir iş imkânı ve istihdam sağlayacaklar. 4 ay boyunca gençlerimiz hem butik otelde tatil yapıp hemde eğitim alacaklar. Ve bu sektörde çalışarak ekmeklerini kazanacaklar. Böyle projelere her zaman destek veriyoruz. Emeği geçenleri tebrik ediyorum’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
Görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!