Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma’dan 500 Bin Ton Kömürün Dağıtımı Yapılıyor

Soma’dan 500 Bin Ton Kömürün Dağıtımı Yapılıyor
2.559 views
30 Eylül 2013 - 7:10

Sosyal Yardımlaşma kömürleri dağıtımı devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 444 bin ton dağıtımı yapılan Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Kömürlerinin bu yıl 500 bin tonu geçmesi bekleniyor.
Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bulunan fakir fukarayı ısıtacak olan Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kömürlerinde bu yıl artış olacak. Geçtiğimiz yıl 440 bin civarında sevkıyatı yapılan kömürün bu yıl 500 bin tonu aşması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl yapılan kömür sevkıyatının 160 bin tonu vagonlarla yapılırken 284 bin tonu ise kamyonlarla ulaştırılmıştı. Türkiye’nin uzak yerlerine vagonlarla dağıtım yapılırken yakın bölgelere ve demiryolu bulunmayan yerlere sevkıyat ise kamyonlarla yapılıyordu. Mayıs ayında başlayan ve günde 70 kamyon civarında sevkıyatı yapılan kömürlerin bir kısmı ise vagonlar tarafından yapılıyor. Soma’da başladığı andan itibaren 90 bin ton kömürün vagonlarla sevkıyatı tamamlandı. Yaklaşık 223 bin ton kömürün vagonlarla sevkıyatı sağlanırken 280 bin ton kömür ise Soma Nakliyeciler Kooperatifi tarafından taşınıyor. Bugün itibari ile 120 bin ton kömürün ise Soma Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından yerlerine ulaştırıldı. Yaklaşık 53 bin ton kömürün ise stokta hazır olduğu belirtiliyor. Sevkıyatların geçtiğimiz yıla göre erken başlaması kamyoncuların yüzünü büyük ölçüde güldürürken dağıtımın Mart ayına kadar devam etmesi bekleniyor.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!