https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma OSB Kuruldu

Soma OSB Kuruldu
4.306 views
31 Aralık 2013 - 7:48

Soma Organize Sanayi Bölgesi tescili alındı. 1999 yılından beri çalışmaları sürdürülen ancak 9 yıldan beri sürüncemede kalan Organize Sanayi Bölgesi kuruldu.
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık ve yönetim kurulu üyeleri ve Müteşebbis heyetinin katılımı ile Ticaret ve Sanayi Odasında basın açıklaması yapıldı.
Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık ‘ Geçen hafta Organize Sanayi bölgesinin tescilini aldık. Soma Organize Sanayi Bölgesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Tescil edilmiştir. OSB kurulmuş oldu. Ticaret Odası olarak bizlerin takip edeceği işler de tamamlanmış oluyor. OSB’nin iç kuruluşu olan müteşebbis heyete devredilmiş oluyor. Bu heyet ise Soma Belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odasının ortak oluşturduğu bir heyet. Bundan sonraki takipler bu kurul tarafından yapılacak. Müteşebbis Kurulun Başkanı Mustafa Eroğlu Yönetim Kurulu Başkanı ise Mehmet Yeşil bu arkadaşlarımız bundan sonra kuruluş ile ilgili işleri takip edilecek. Bakanlıktan kamu yararı alınacak, Mevcut seçilen yerin haritası çıkarılacak, çeşitli kaynakların aktarılması sağlanacak. Müteşebbis heyet kadar Manisa Milletvekillerimize de çok iç düşüyor. Bu işler bakanlıkta hızlı yürüyebilmesi için vekillerimizin yoğun destek lazım.  Destek gelirse 3 ay içinde kazma vurulur destek gelmezse 1 seneyi de geçer. Bu süreç gelecek desteğe bağlı durumdadır. Hasan Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Belediye tarafından bu alan korunmasaydı sorun yaşanırdı. Bu alan 9 yıllık süre içinde olacak gözü ile bakılarak bu alan korunmuş. Bakanımız alan ile ilgili yazışmaların hepsini istedi. 5 gün içinde Belediyemizden, il müdürlüklerinden, karayollarından, il özel idareden yazılar aldık. Bu işler hızlı bir şekilde halloldu. Bu işler birliktelik olursa oluyor. Soma sahiplenirse burada birşeyler olur. Toplam 950 dönüm, 95 hektarlık bir alan. Genişleme alanı da mevcut. Yatırım yapmak isteyen 15 firmamız var. Bunlarda şuanlık yol ve yeşil alanın ayrılmasından sonra %60-70’lik dolu anlamına geliyor. Bakanlıktan alacağız diye taahhüt ederek imza attılar. Bu yatırımcıların taahhüt vermesi ile birlikte çalışmalar hızlandı. Firmalarımıza teşekkür ediyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz’dedi.
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ise ‘Sevindik. Önemli bir adımdı. Hayırlı olsun. Sanayi ve Ticaret Odasında yeni yönetim bu konuda ısrarlı olduğunu bu işi sonuna kadar takip edeceğini göstermiş oldu. Sanayi Ticaret Odasının yönetimine ve tüm üyelerine teşekkür ediyoruz. Müteşebbis heyette Belediye Meclisimizden de seçilmiş 7 arkadaşımız var. Teknik olarak harita, plan, proje hiçbir beklenti olmadan belediyemizin bütün teknik ekibi emrinizdedir. Neresinden başlanması gerekirse startını verelim. OSB alanımız belli. Yapılması gereken ne ise teknik işlemlere başlayalım. Soma Belediyesinin mücavir alanı içinde yer alan bölge OSB yönetimine devredilene kadar o bölgede biz yetkiliyiz” dedi.

1.jpg

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!