https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma İçin Kahkaha Vakti

Soma İçin Kahkaha Vakti
1.451 views
23 Haziran 2015 - 7:52

Ramazan Ayı boyunca il genelinde gezici Ramazan tırı ile Manisalı vatandaşlarla buluşacak olan “İftarda Şenlik Var” adlı orta oyunu Soma’da sahne aldı. Başrollerinde Ahmet Çevik, Ayberk Atilla, Sinan Bengier, Meral Küçükerol, Selin Bayraktar ve Ender Gülçiçek’in yer aldığı orta oyunu, Somalı vatandaşlar tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 17 ilçede gezici sahne ile gerçekleştireceği Ramazan ayı etkinlikleri Soma ilçesinde düzenlenen programla devam etti. Somalı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik kapsamında ‘İftarda Şenlik Var’ adlı orta oyunu sahne aldı. Programa, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Basın Danışmanı Pınar Ekmen, Kültür Şube Müdürü Adem Gökçe, Büyükşehir Belediyesi Soma Koordinatörü Oğuz Belgül, MHP Soma Kadın Kolları ve çok sayıda Somalı vatandaş katıldı. Geleneksel orta oyunu öğelerini günümüze uyarlayarak sunan oyun, usta oyuncu Ayberk Atilla’nın seyirciyi selamlamasıyla başlıyor, yılların eskitemediği oyuncu Sinan Bengier’in sahneye girip, Ayberk Atilla ile davul ve maniler eşliğinde tatlı atışmalarıyla devam ediyor. Arap bacının Tuzsuz Deli Bekir’e duyduğu aşkı anlatan orta oyun, ibiş, mahalle kabadayısı ve izdivaç programlarına yaptığı göndermeler ve oyuncularının unutulmaz performanslarıyla Somalı tiyatro severlere kahkaha dolu bir gece yaşattı. Seyircinin oyuna katılımını da sağlayan tiyatro oyuncuları, izleyicisinden tam not aldı.
Somalı vatandaşlar tarafından büyük beğeni toplayan oyun sonunda oyuncular ayakta alkışlandı. Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde düzenlediği bu etkinlikten çok memnun olduklarını ifade eden Somalı vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Oyunun sonunda oyuncular tarafından sahneye davet edilen Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu Somalı vatandaşlara Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını iletti. Ustamehmetoğlu, “Geçen sene de olduğu gibi Ramazan ayında gezici tırla ilçelerimize tiyatroyu götürüyoruz. Burada seyircilerimizin yüzündeki gülümsemeyi görmek bizleri çok mutlu ediyor. Kahkaha dolu eğlenceli bir gece yaşadık. Sanatçılarımıza ve seyircilerimize bizleri yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Usta oyuncu Ahmet Çevik ise bir jest yaparak, kendilerine verilen çiçeği oyun sırasında izdivaç skecine katılım gösteren Somalı vatandaşa takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!