https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Soma Halkının Hayati Tehlikesi Devam mı Ediyor..?’

‘Soma Halkının Hayati Tehlikesi Devam mı Ediyor..?’
2.269 views
20 Ekim 2015 - 8:25

MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi.İlçe Başkanı Erdem, “Geçtiğimiz Yıl Soma SEAŞ Termik Santralı çok yüksek düzeyde kar yapmasına rağmen AKP iktidarı tarafından Yine yandaş Bir Firmaya Peşkeş çekilmiştir. Bu satışa Soma halkı karşı çıkmış kanun, nizam, kural tanımaz AKP Yönetimi tarafından satış gerçekleştirilmiştir.
Nasıl ki AKP İktidarı Döneminde Madenler Özel Şirketlerin Emrine verilmiş ise Aşırı kazanma hırsı 301 Madenci kardeşimizin Şehit olmasına neden olmuştur.
ANADOLU BİRLİK HOLDİNG- KONYA ŞEKER TORKU YETKİLİLERİNİ UYARIYORUZ VE İKAZ EDİYORUZ.
Erdem, “Son Günlerde Soma MHP İlçe Teşkilatımızı ziyaret eden Somalı Hemşehrilerimiz çok korkutucu ve o kadarda endişe verici Bir iddiayı ortaya atmışlardır. Sayın Anadolu Birlik Holding Yetkilileri Soma MHP İlçe Teşkilatımız Soma Dar kale Maden Ocağındaki ölümlü Kazaların ardından İlçemizde daha büyük iş kazalarının olabileceği denetim eksikliği ile iş güvenliği çalışma sisteminin başı-boşluğunu anlatmasına rağmen, Rantın ağır basması 301 Maden Faciasına davetiye çıkarmıştır. Sizleri Soma MHP ilçe Teşkilatları olarak uyarıyoruz. Şu an Sahibi bulunduğunuz Termik Santralında ÜRETİM artışı hız kazanmıştır. Buna rağmen yüzlerce personel işten çıkarılmıştır. Mevcut çalışan Personelin, TORKU idarecilerini Santralde teknik bilgi donanımlı şahısların kalmadığını Teknik ve normal personele acil takviye yapılması gerektiğini anlatmalarına rağmen neden dikkate almıyorsunuz.? Yine Rant, yine aşırı kar etme hırsı, yine Soma Halkını Bekleyen Büyük Tehlike ve Olabilecek Facialar. Şimdi Size Soruyoruz.? Sayın TORKU Yetkilileri İş kanununa göre bir işçi 12 Saat arayla çalıştırılması yasal mı.? 12 Saat Çalışan personel yorgun, argın, uykusuz olacaktır. Kazan Tribün Elektrik kumanda operatörleri uyuyarak vardiya tuttukları sanal paylaşımlarda görülmektedir. Ve yine Su Tasfihanesi Klor tüpleri ve Hidrojen Tüplerinin Periyodik bakımı yapılıyor mu.? Klor kaçağını ve Hidrojen kaçağını gösteren detektörler çalışıyor mu .? Söylentilere göre bu sistemlerin Allaha emanet çalıştığı olabilecek bir patlama ile Atom Bombası tesiri yapacağı büyük bir facianın yaşanacağı doğru ise Soma Halkının Hayati Tehlikesi devam etmektedir. Unutmayalım ki Soma Kömürle rinde Yaşanan Facianın AKP iktidarının ve Yandaş Firma Dokunulmazlığı ve denetleme eksikliği olmasından kaynaklandığı halkımızca bilinmektedir. Soma Santralını alan Firmanın Başkanı da AKP Karaman 1. Sıra Milletvekilidir. İktidar Partisinin bir Milletvekilinin başkanlık yaptığı Ağır ve Tehlikeli sanayinin denetlenmesi ne kadar inandırıcı olur, kamuoyunun takdirine bırakılması gerekmektedir. Sayın Recep KONUK Bey İlçemizi Ziyaret ettiğinde bazı vaatlerde bulunduğu bize gelen bilgiler içerisindedir. Bu gün için Soma Termik Santralını almış bulunuyoruz. Bizleri Sivas ilindeki Santralden tanırlar Biz Torku Firması olarak Soma İlçemizde yaşanan Maden faciasından sonraki Mağduriyeti bilmekteyiz Soma Halkının yaralarına melhem olacağız. İşçi çıkartmayacağız aksine daha fazla eleman takviyesi yapacağız. Dendiğini İlçemiz sakinleri bilmektedir.
Şimdi ne değişti de Yüzlerce Termik Santralında çalışan Somalı kardeşlerimizi Kurban Bayramı Arifesinde kapı dışarı atarak Bayramlarını zindan ettiniz. Çıkardığınız İşçilerin yerine Manisa AKP Milletvekillerinin işe girecekler listesi yaptığı yandaş işçi alımı olacağı söylenmektedir. Sizin bu yaptığınız kayırmacılık değimlidir. İnsanların Ekmeği ile oynamak Hangi İnanç esasına dayanmaktadır. Hani Soma Esnafından alış veriş yapacaktınız bir çivi dahi almadığınızı vatandaş bilmektedir. Soma da kazanıp alımları Konya da yapmak sizce ne kadar etik olmaktadır. Unutmayın Sayın Torku yetkilileri. AKP İktidarında Soma Termik Santralının Baca Gazı Filtresi Söz verilmesine rağmen takılmadığından Soma ilçesinde Kükürt, Dioksit oranı Manisa Merkezinin 12 Katıdır. Bu kirlilikten Dolayı Soma da ki kanser, bronşit ve astım hastası sayısı dünya standartlarının çok üstündedir. Santralden çıkan dumanlar Gökyüzünde Yürüyen KARA Trenleri andırmaktadır. Sizler kar edeceksiniz ama sizlerin yarattığı tahribat Halkımızı derinden etkilediği yaşanan sağlık sorunları ile ortaya çıkmaktadır. Sizlerin Soma Halkına Sahip Çıkma zorunluluğunuz vardır. Soma Halkı Esnafı İşçisi Sahipsiz değildir. Arkanız kime dayalı olursa olsun unutmayın Burada bir MHP gerçeği ve ülkücü Hareket varlığı vardır. Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ Beyin dediği gibi Önce ÜLKEM ve MİLLETİM Sonra PARTİM ve BEN diyen vatanseverlerin Bozkurtların nefesi her daim ensenizde olacaktır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!