https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

SOMA ÇEVRE DUYARLILIĞINI HERKESE KANITLADI DUYARLILIĞINI HERKESE KANITLADI

SOMA ÇEVRE DUYARLILIĞINI HERKESE KANITLADI DUYARLILIĞINI HERKESE KANITLADI
1.559 views
17 Temmuz 2013 - 2:12

Soma’da atık pil’de duyarlı çıktı. Manisa’da toplanan 3 ton pilin 3/1’i Soma’dan toplandı. Manisa genelinde 3 tona yakın toplanan atık pillerin 1 tonu ilçemizden toplandı.

Soma’da her şey de olduğu gibi Atık pil toplamada da başarısını gösterdi. 2012-2013 eğitim yılı içinde Manisa il genelinde okullar arası atık pil toplama kampanyasında Manisa genelinde 2.882 kg atık pil toplanırken bunun sadece 3/1’i Soma’dan toplandı. Soma çevre konusunda duyarlı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bahçesinde yapılan programa Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, Şube Müdürü Mustafa Dikici, Soma Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Öden Yapıcı, Çevre Mühendisi Yeliz Parmaksız Özveri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Orhan, Çevre okul müdürleri ve bazı öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy yaptığı konuşmasında ‘Soma Kaymakamlığı, Soma Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Taşınabilir Pil üreticileri ve İthalatçıları Derneği TAB ortaklığında 2012-2013 Eğitim yılında ilçemizde düzenlenen 3. Okullar arası Atık Pil Toplama Kampanyası’nda, Çevre Koruma Müdürlüğü’nün atık pillerin çevre ve halk sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla yürüttüğü çalışma sonucunda atık pil kg/öğrenci esasına göre en fazla pil toplayan, Soma Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Karacakaş İlköğretim Okulu Müdürlüğü ile Naciye Evren İlköğretim Okulu Müdürlüğü’ne, 5 Haziran 2013 tarihinde Dünya Çevre Günü’nde düzenlenen ödül töreninde kampanyada en çok pil toplayan üç okula eğitim desteği ve teşfik olarak Soma Belediye Başkanlığı tarafından plaket, dizüstü bilgisayar laptop ve öğrencilere madalya verilerek ödüllendirilmişti. 2012 – 2013 Yılı Eğitim yılında okullar arası ödüllü atık pil toplama kampanyasında Manisa İli genelinde 2.882 kg atık pil toplanmış, toplanan pil miktarının 948 kg’ da Soma ilçesi okullarından temin edilmiştir. TAP tarafından il genelinde yapılan derecelendirmelerde il ikincisi okul Soma Özel Eğitim Merkezi Müdürlüğü, il üçüncüsü okulumuzda Karacakaş İlköğretim Okulu Müdürlüğü olmuştur. 139 okulun arasında %33’lük kısım Soma’daki okullarımız tarafından karşılandı. Çevreci okullarımız çevreci öğrencilerimiz her şey yaşanabilir bir Soma için çalıştılar. Soma’daki okullarımız idarecilerine, öğretmenlerine, öğrenci ve velilerine teşekkür ediyorum.

Bu kampanyaların çevrenin korunmasına ve sürdürülebilir, sağlıklı, güzel bir çevre bilincinin oluşturulmasına katkı sağlaması yönüyle, okullarımızın çevrenin ve doğanın korunmasına yönelik göstermiş oldukları duyarlı tutum, başarılarının teşfiki ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla il genelindeki sıralamalarından dolayı, bu iki okulumuza verilmek üzere Fen Bilimleri laboratuar seti ile Satranç Eğitim panosu ve Satranç takımı gönderilerek TAP tarafından ayrıca ödüllendirilmişlerdir.’dedi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Öden Yapıcı ise ‘Soma Belediyesi tarafından çevreci okullarımız ödüllendirilmişti. Ancak TAB tarafından Manisa ilinde 130 okul arasında 3 tona yakın atık pil toplanıyor ancak bunun 3/1’i Soma’daki okullarımızdan toplanıyor. Soma okulları atık pillerde de başarılı. Çevreci alışkanlıklar konusunda Soma daha duyarlı ve duyarlı olmaya da devam ediyor. Başarıda emeği olanları tebrik ediyorum. Örnek çalışmaların devamını diliyorum’dedi. Çevre Mühendisi Yeliz Parmaksız Özveri ise bu sene 3.sünü düzenledik. 1 kalem pil 4 metreküp toprağı kirlettiği unutulmamalıdır. Projeye katkı sağlayanlara teşekkür ediyoruz’ dedi. Program sonunda okulların hediyeleri verildi. Okul Müdürleri ise duyarlılığın her geçen gün daha da artacağını ifade ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 

   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!