Soma Karaelmas Gazetesi

“SİYASET KIVIRTMA SANATI DEĞİL DÜRÜSTLÜKTÜR”

“SİYASET KIVIRTMA SANATI DEĞİL DÜRÜSTLÜKTÜR”
1.836 views
17 Temmuz 2013 - 6:09

Soma Ülkü Ocakları Başkanı Halim SARI yaptığı açıklamasında, “Yanlış siyaset izleyen iktidarın her zaman ki gibi Ülkücü harekete sığınma çabaları son olarak Somada ki yerel basında vukuu bulmuştur. AKP’li vekil Soma’da demek varken Ülkücü vekil Soma’da diye başlık atan gazetecinin amacı ne olabilir… Hangi zihniyet ve menfaate yaranmak için bu başlığı atmaya cüret edebilir” dedi.

Halim Sarı açıklamasına şöyle devam ett: “Sıkıştığında “MHP’li , Ülkücü kardeşlerim ” diye seslendiğin MHP’lilere ve Ülkücülere “Terörist, köpekçi, mafya bozuntusu, kafatasçı, kovboy, ırkçı, it-kopuk, kandan beslenenler, hayvan, alçak, şerefsiz, Fatih-a okumayı bilmezler, biz bunların cemaziyelevvelini biliriz, çapulcular” şeklindeki hakaretlerini Ülkücü camia hazmedecek mi ? sanıyorsunuz…

Bu kadar ağır ithamlara rağmen Ülkücülere bu kadar sert ve mesnetsiz konuşmalar yapan zihniyetle aynı çatı altında siyaset yapmak değişik bir karakter ürününün zuhurudur.Böyle olmalıdır ki bu kadar hakareti yutup orda siyaset yapmayı sürdürüyorsanız Ülkücü olamazsınız…Akp’li arkadaşlara sözümüz olamaz ama oradaydım da buradayım diyenleredir sözümüz.

Bu gibi zihniyete zamanında cevabını vermiş olan Cennet mekan Başbuğ Alparslan Türkeş’in  sözleriyle sözlerimizi noktalayalım.

‘’ Türk milletini kalkındıracak olan tek siyasi hareket Milliyetçi Hareket Partisidir, ülkücülerdir. Efendim, ben de ülkücüyüm, ülkücülük kimsenin tek elinde değil ama ben ANAP’lıyım, Anavatandayım. Efendim, ben de ülkücüyüm, ülkücülük kimsenin tek elinde değil doğru yolcuyum, doğru yoldayım.Ben de ülkücüyüm efendim refah partiliyim. Halt etmişiniz hepiniz. Ülkücü MHP’de olur. MHP’de bulunmayan ülkücü değildir. Gittiği yerin damgasını yer. Oradaki genel başkanın görüşüne göre yaşar, oradaki genel başkanın görüşüne göre hareket eder. Onun ülkücülüğü kalmamıştır. Bunu böyle bilmeliyiz.

Layıkına nacizane tavsiyemiz şudur ki Siyaseti gittiğiniz yerde gittiğiniz yerin adamı olarak yapınız…Siyaset son yıllarda anlaşıldığı gibi kıvırtma sanatı değil Dürüstlüktür…Siyaseti ekmeğe dokunmadan insanları yaralamadan yapmanızı diliyoruz..Bunu haber yapan arkadaşlar da her görüşe eşit mesafede durup ona göre davranmalıdırlar.Selam saygı ve dua ile” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 

   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!