https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

ŞERİFOĞLU, “SICAK SUYU HER AN VERİRİZ”

ŞERİFOĞLU, “SICAK SUYU HER AN VERİRİZ”
3.059 views
23 Temmuz 2013 - 22:36

Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’de (SEAŞ) çıkan yangınlar vatandaşları endişelendirdi. Vatandaşlar “Acaba ısıtma sistemi yangınlardan sonra aksar mı?” soruları üzerine SEAŞ Genel Müdürü Nuri Şerifoğlu noktayı koydu. Şerifoğlu ‘istenildiği taktirde sıcak suyu hemen veririz’ dedi.
Soma Elektrik Üretim AŞ.’nin geçtiğimiz günlerde 5. ünitesinde çıkan yangın vatandaşları tedirgin ediyor. Çıkan yangının Bölgesel Isıtma Sisteminin kurulu olduğu ünitede çıkması vatandaşların akıllarında soru işaretleri yarattı. Bir çok kişi Bölgesel Isıtma Sisteminde aksama olur mu? endişesini yaşıyor. Konu ile ilgili SEAŞ Genel Müdürü Nuri Şerifoğlu açıklamalar yaparak vatandaşları rahatlattı.
Biz her halukarda sıcak suyu basarız sistemde hiç bir şekilde sıkıntı olmayacak diyen Şerifoğlu açıklamasında ‘Eğer biz müdahale etmesek bile ana buhar dediğimiz bir hat var. Buradan destekleme yaparız ancak bunun maliyeti biraz daha yüksek oluyor. Bizlere bugün ısıtma sistemini veriyoruz deseler hemen sıcak suyu veririz hiçbir problemimiz yok. Bölgesel Isıtma Sisteminde ana buhar 5.ünitede bulunuyor. Kontrol sistemi ile alakalı kablo hattı var. Bunun için 2,5 aylık bir süre var. Biz bunu kısa sürede tamamlayacağız. Biz her ihtimala karşı 6. üniteden de besleme yapacağız. Bunu ek bir yatırım olarak yapacağız. 200 bin TL’lik kablo hattını tamamladık mı bir problem kalmıyor. En geç Ekim ayına kadar biz bu sistemi tamamlarız. Vatandaşlarımız rahat olsunlar. 6. ünitenin de tamamlanması ile birlikte her hangi bir aksaklıkta diğer üniteyi devreye sokarız. 6. üniteyi tamamladığımızda Kırkağaç’a da sistem kurulacak. Bu şekilde çalışmalar yapılıyor. Orayı da besleyecek biçimde olsun istedik. Kırkağaç’a da hazırlık anlamında çalışmalar yapacağız.’dedi.
Yangının çıkış nedeninin tamamen şanssızlık eseri olduğunu ifade eden Şerifoğlu ‘5. ünitede bulunan yağ tankının çıkış vanalarından sızdırma oluyor. Basınçlı olduğu için kızgın buhar hattının baypass borusunun izalasyonu açık kalmış buraya deyince ateş alıyor. Şanssızlık sonucu oluşuyor. 4-5 ay içinde hasar tamamlanacak. 5. ünitemizde ana ekipmanlarda birşey yok. Sadece elektrik ve kontrol kablolarında bir kaç pompada hasar var. Bunlarında en kısa sürede tamamlanması için çalışmalarımıza başladık.’dedi.

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!