https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

ResimLink - Resim Yükle

Rıfat Dağdelen Bölge 2.si oldu

Rıfat Dağdelen Bölge 2.si oldu
1.454 views
01 Nisan 2016 - 7:36

Manisa 1.si olarak Tubitak proje yarışmasına katılan Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi İzmir bölge 2.si oldu.

 

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından  düzenlenen  “TÜBİTAK 47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İzmir Bölge Ödül Töreni” Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar (MÖTBE) Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Bu  Konuyla ilgili basın açıklaması yapan  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜBİTAK’ın 47. Ortaöğretim Proje Yarışması’na bu yıl 9 bin 785 erkek ve 11 bin 197 kız öğrencinin başvurduğunu belirtti. Işık, “Proje yarışında ‘Ben de varım’ diyerek emek veren tüm öğrencilerimize  ,öğretmenlerine  teşekkür ediyorum. Ancak bu yarışmalarda önemli atılımı gösteren kız öğrencilerimizi de ayrıca tebrik ediyorum” dedi.

İzmir ‘deki Ödül törenine; TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri İzmir Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Serdar Korukoğlu, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Semih Ötleş, Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Gümüş ve İzmir Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. Sedat Şişbot ve İl Milli  Eğitim Müdürleri,Okul komutanları ve  davetliler katıldı.

Prof. Dr. Serdar Korukoğlu: “TÜBİTAK’ın geleneksel ve en kapsamlı etkinliği olan ödül törenini Ege Üniversitesi çatısı altında gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Jüri desteği aldığımız üniversiteler arasında Ege Üniversitesi’nin de olmasından dolayı, Ege Üniversitesi Rektörlüğü’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Prof. Dr. Semih Ötleş, “ Ege Üniversitesi olarak TÜBİTAK’ın önderlik etmiş olduğu organizasyonlarda yer almayı önemli bir onur görevi olarak görüyoruz” diye konuştu.

Ödül töreninde; bölge  üçüncülerine, ikincilerine ve birincilerine  başarı sertifikaları ve hediyeleri takdim edilerek, öğrenciler ve proje danışman öğretmenleri ile toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

  1. si düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında bu yıl onüçbinden fazla proje değerlendirilmeye  alınmıştır. Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi geçen yıl Tubitak finallerinde İzmir bölge finallerinde 2.olarak çok büyük bir başarıya imza atmış ve Manisa Genelinde dereceye giren tek okul olarak bizi gururlandırmıştı.

Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Sözer Vurgun’un danışmanlığını yaptığı   okul öğrencileri Fatma Metin ve Aslı Dönmez’in hazırladığı Değerler Eğitimi alanındaki proje ‘Değerli insanlar’ ile Okul öğrencileri Onur Köse  ve Aygün Akbay’ın hazırladığı Psikoloji  alanındaki  projeler de bu yıl binlerce proje içinden elemeleri geçerek yine  finallere kalmış bölge sergilerine davet edilmiştir

Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi, Sözer Vurgun’un danışmanlığını yaptığı   okul öğrencileri Fatma Metin ve Aslı Dönmez’in hazırladığı Değerler Eğitimi alanındaki projeyle

TUBİTAK  Ortaöğretim öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında Manisa genelinde Finallerde derece alan tek okul olarak   Manisa 1. si, Ege bölgesindeki yüzlerce seçkin okul arasında da  alanında  İzmir  Bölge 2.si olmuştur .

Bizi başarılarıyla gururlandıran Rıfat Dağdelen Anadolu lisesi İdareci,öğretmen ve öğrencilerine çok teşekkür ederiz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabı

error: Content is protected !!