Soma Karaelmas Gazetesi

Polyak, 7. Yılında Maden Şehitlerini Unutmadı

Polyak, 7. Yılında Maden Şehitlerini Unutmadı
77 views
18 Mayıs 2021 - 14:25

Polyak Eynez A.Ş., yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tam kapanma kısıtlamaları çerçevesinde ve 13 Mayıs Soma Maden kazasının 7. Yıl dönümünün derin üzüntüsü içerisinde bu yıl Ramazan Bayramı’nı kutlarken, şehit ailelerini unutmadı, tüm anma programlarına katılım sağladı.

Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik A.Ş. Ramazan ayı boyunca sürdürdüğü sosyal destek çalışmaları ile ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzattı.
Polyak Eynez bu Ramazan’da da gönüllere değdi
Soma Kömür Havzasında İzmir’in Kınık ilçesi sınırlarında yer altı linyit madenciliği yatırım ve üretim faaliyetlerini sürdüren Polyak Eynez A.Ş. hem ihtiyaç sahibi aileler hem de 13 Mayıs 20214 yılında Soma’da meydana gelen maden kazasında yaşamını yitiren maden şehitlerinin Kınık’ta bulunan aileleri için Kınık Belediyesi’nin yürüttüğü Sosyal Doku projelerine destek verdi.
Çalışanların Bayramı kutlandı
İşletme içinde Kovid-19 tedbirleri uyarınca da çalışanlar ile bayramlaşıldı. Polyak Eynez A.Ş. yayımladığı Ramazan Bayramı kutlama mesajında, “sevgimiz evlerimizi, sıcak bir söz kalplerimizi ısıtmaya yeter. Sağlık ve neşe içinde hep bir arada olacağımız bayramlara kavuşmak dileğiyle Ramazan Bayramınız kutlu olsun” ifadeleri kullanıldı.
Maden Şehitleri 7. Yılında da unutulmadı
Polyak Eynez A.Ş. İşletmesi tarafından Ramazan ayı için hazırlanan alışveriş kartları, Kınık Belediyesi aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaşırken, işletme tarafından Kınık’ta bulunan maden şehidi ailelerine yapılan taziye ziyaretlerine de katılım sağlandı.
Kınık Şehitliklerindeki Programlara üst düzey katılım sağlandı
İşletme tarafından Soma Maden kazasının 7. Yıl dönümü için Kovid-19 tedbirleri kapsamında yapılan anma törenleri için şehitliklere çelenk bırakılırken, Kınık’ın Elmadere ve Köseler mahallerinde anma programlarına İşletme Genel Müdürü Serkan Bahçekapılı, Genel Müdür Yardımcıları Kaan Uzuner ve Serkat Özkan da bizzat katıldı.
Ayrıca, Polyak Eynez A.Ş. tarafından yayımlanan anma mesajında da, “Soma Maden faciasını unutmadık. 7. Yıl dönümünde tüm maden şehitlerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyoruz” ifadelere yer verildi.
Kınık’ta maden şehitliklerinde gerçekleşen programların ardından Kınık Kaymakamı Erol Türkmen ve Belediye Başkanı Sadık Doğruer Polyak Eynez Maden İşletmesini ziyaret ederek, Genel Müdür Bahçekapalı’nın işletme yatırımları hakkında bilgi aldılar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!