https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

ÖZ,KIBRIS BARIŞ HAREKATI’NIN 39. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

ÖZ,KIBRIS BARIŞ HAREKATI’NIN 39. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI
1.546 views
22 Temmuz 2013 - 19:41

Soma Muharip Gaziler Derneği Başkanı Nazım Öz, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 39. yıldönümü münasebetiyle basın açıklaması yaptı. Dernek Başkanı Nazım Öz yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:
Öz, “Kıbrıs’a barışı ve huzuru getiren kahraman Kıbrıs Gazilerimizin 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın 39’uncu yıldönümünü kutluyor, aileleriyle birlikte kendilerine sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.
Bugün Kıbrıs Türkleri Kardeşlerimiz sizin sayenizde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde hür ve bağımsız yaşamaktadırlar. Niko Samson Liderliğinde Eokacı katiller 15 Temmuz 1974’de Kıbrıs’ ta darbe yaparak kontrolü ele geçirmişlerdir. Bu darbe aslında Türkiye’yi Batı’dan-Güney’e kuşatıp ülkemizi Akdeniz’den tecrit ederek yaşam alanımızı daraltmak isteyen Yunanistan’ın bir planıdır.
15 Temmuz darbesi ile Kıbrıs Adası’nın Yunanistan’ın kontrolüne girmesi Türkiye’ye karşı bir tehdit oluşturmuş ve Kıbrıs Türk’ünü de katliamla karşı karşıya bırakmıştır. Bu durum karşısında garantör devlet olan Türkiye Kıbrıs’a müdahale etmek zorunda kalmıştır.
Türk Silahlı Kuvvetleri, 20 Temmuz 1974’te havadan indirme, atma ve çıkarma ile bir harekat icra ederek duruma fiilen el koymuş ve Kıbrıs Türk’ünü olası bir katliamdan kurtarmıştır. Böylece Kıbrıs ilhak etmek isteyen Yunanistan’ın Knosis hayali Akdeniz’in karanlık sularına ebediyen gömülmüştür.
Kıbrıs Türk’ü Kıbrıs’ın 1878 yılında İngilizlere terk edilmesinden 1974 yılına kadar, Ada’da İngiliz ve Rum’un zulmüne uğramış ve yüz yıl esaret altında yaşamıştır. Her türlü eziyet ve zorbalığa karşı, Kıbrıs Türk’ü kimliğini ve benliğini hiçbir zaman kaybetmemiştir.
Ada 39 yıldır barış ve huzur içindedir. Kıbrıs Türk’ü 20 Temmuz 1974’den itibaren kendi vatanlarında ve kendi bayrağı altında hür ve bağımsız yaşamaktadır.
Mehmetçiğin uğrunda kan döktüğü can verdiği toprak artık Kıbrıs Türkünün vatanıdır. Vatan toprağı geri verilemez kaderine terk edilemez. Kıbrıs’ta Türk varlığını yaşatmak gelecek nesillere ve bu topraklar uğruna şehit düşenlere karşı bir namus borcudur.
39 yıl sonra yine coşkuluyuz. Gaziler olarak vatanımıza savaş meydanlarında hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Şuna inanıyoruz ki: Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sonsuza dek ilelebet hür ve bağımsız yaşayacaklardır. Bunun en büyük teminatı Şehitlerimiz ve Gazilerimizdir.
Kıbrıs Barış Harekatında şehit düşen arkadaşlarımızı Kıbrıslı mücahitlerimizi ve aramızdan ayrılan Gazilerimizi rahmetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize ve Kıbrıslı kardeşlerimize Soma Muharip Gaziler Derneği adına sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.’dedi.

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!