Soma Karaelmas Gazetesi

Özkan’dan 1 Mayıs mesajı

Özkan’dan 1 Mayıs mesajı
39 views
30 Nisan 2021 - 19:01

Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet ALi özkan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutladı.

 

AK Parti Manisa Milletvekili Avukat Mehmet Ali Özkan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

‘Emeğiyle, alın teriyle, üretimiyle ülke için değer üreten bütün çalışanların ”1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” kutlu olsun.

AK Parti Manisa Milletvekili Avukat Mehmet Ali Özkan “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajda, emeğiyle, alın teriyle, üretimiyle ülke için değer üreten bütün çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.
Üretim sektörlerinde büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdüren işçi ve emekçilerin bir yandan evlerine helal lokma götürmeye çalışırken aynı zamanda ülkenin kalkınması ve refahı için çok önemli bir rol üstlendiğini belirten Özkan, 1 Mayıs’ın çalışanlar tarafından birlik, dayanışma ve haksızlıklara karşı mücadele günü olarak bütün dünyada kutlanırken aynı zamanda çalışma hayatında yaşanan sorunların çözümüne ilişkin görüşlerin tartışılmasına zemin hazırladığını vurguladı.

Özkan, 1 Mayıs’ın bütün dünyada ve Türkiye’de, toplumsal barışı ve sağduyuyu güçlendiren bir bayram olmasını temenni etti.
İşçi ve emekçilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi, haklarına sahip çıkılması ve örgütlenme haklarını kullanmalarının sosyal politikaların esasını teşkil ettiğine işaret eden Özkan, şunları söyledi:
“Son 20 yılda gerçekleştirdiğimiz düzenlemelerle çalışma hayatına dair birçok beklentiyi karşılayabilen Türkiye, sendikalarımız ve sivil toplum örgütlerimizin de katkılarıyla çalışma hayatımızdaki ve endüstriyel ilişkilerimizdeki sorunların asgariye indirilmesi için ihtiyaç duyulan adımları atmaya devam etmektedir. Çalışma hayatındaki sorunların diyalog ve işbirliği içerisinde çözüme kavuşması ile ülkemizdeki demokratik güven ve istikrar ortamının daha da güçleneceğine yürekten inanıyorum.

”1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü” bütün tartışmalardan çıkararak emekçilerimize bayram olarak armağan eden AK Parti iktidarları adına tüm çalışanlarımıza bir kez daha tebriklerimi iletiyor,
Başta maden şehitlerimiz olmak üzere, iş kazalarında hayatını kaybeden tüm emekçilerimize Cenab-ı Hakk’tan rahmet diliyor, tüm çalışanlarımıza sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir çalışma hayatı diliyorum” dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!