Soma Karaelmas Gazetesi

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Özel Medigün Hastanesi Zaferspor’a sponsor oldu

Özel Medigün Hastanesi Zaferspor’a sponsor oldu
986 views
26 Şubat 2021 - 8:27

Medigün hastanesi Soma Zaferspor Kadın futbol takımına sponsor oldu. İmza töreni Kaymakam Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ali Tulup, Soma Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Dilek Mert, Özel Medigün Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Kotan, Soma Zaferspor Yönetim Kurulu üyeleri, Mahalle muhtarları ve futbolcuların katılımı ile gerçekleştirildi.
İmza töreni öncesinde Soma Belediyesi tarafından Soma Zaferspor’a tahsis edilen yeni tesislerin açılışı yapılarak katılanlara gezdirdi.
‘Cinsiyet ayrımcılığı kalıplarını
Erken yaşta kırıyoruz’
İmza töreninde konuşan Soma Zafer Spor Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Arslancan ‘6 yıl önce yazmaya başladığımız hikayemizin bugün bir sponsorluk anlaşması ile taçlanması hepimizi çok mutlu etmiştir. Biz daha çok kadın ve kız futboluna yöneliyoruz. Erkekler ile ilgili çok fazla imkan var. Dezavantajlı bir mahallede olduğumuz için 13 yaşına kadar kız ve erkek çocuklarımız futbol antremanlarını bir arada yapıyor. Amaç cinsiyet ayrımcılığı kalıplarını erken yaşlarda kırılmasını istiyoruz. 14 yaşından sonra Somaspor gençlik kulübüne giden sporcularımız var. Somaspor’da, Fenerbahçe’de oynayan futbolcularımız var. Aileler içinde çeşitli eğitimler yapıyoruz. Yaptığımız işten keyif alarak yapıyoruz. Bugün bizim için önemli bir gün. Bekir Hocam ile konuştuğumuzda amacımızı anlattığımızda bu fikrimize sahip çıkması bizi mutlu etti. Bizim şampiyon olma gibi bir niyetimiz yok bizim tek amacımız, tesisimize her gün daha fazla kız çocuğunun girmesi ve okumalarını sağlamak istiyoruz.
Özel Medigün Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Kotan Beye şehrimizdeki ve kulübümüzdeki bütün kız çocukları için şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum.
Bekir Bey’in bir iş insanı olarak bu şehirde kazandığını bu şehirdeki insanlar ile paylaşmak adına örnek bir davranış sergilediğini düşünüyoruz. Sponsorluk anlaşmasının özünü kulübümüzde futbol oynayan kız çocuklarının eğitimlerine burs desteği sağlamak olarak özetleyebiliriz. Sponsorluk anlaşmasının kız çocuklarımıza spor, sanat, eğitim ve iş alanlarında fırsat eşitliği sağlamak adına maddi getirilerden ziyade verdiği mesajın daha önemli olduğunu değerlendiriyoruz’dedi.
‘Maddi ve manevi desteğe hazırız’
Kaymakam Fatih Akkaya, ‘6 Ay önce buraya geldiğimde Hakan hocama kızmıştım. Maden değerli bir iş yapıyor ve gayeniz var, bu tesisler olmamış dedik. 6 ay sonra geldiğimde güzel bir tesis gördüm. Belediyemizin katkıları, Bekir bey’in sponsor olarak katkıları ve vatandaşlarımızın katkıları ile ete kemiğe bürünecektir. Burası ayakta kalmaya devam edecek. Kızların diri diri gömüldüğü bir kültürden gelip bugün bunları başardığını görmek ve başarsın diye Hakan hocam gibi insanların elinden tutması bence değerli bir iş. Covid ile sadece virgül koyduk, sonrasında yapılacak faaliyetlerde maddi ve manevi destek vermeye devam edeceğiz. Değerli bir iştir, Soma’nın bu işe sahip çıkması lazım, bazı yerlere akanların burada damlası değerli işlere namzet. Cebimizde olmazsa elimizde, elimizde olmazsa dilimizde, dile getiririz’dedi.
‘Önceliğimiz gençlerimiz’
Belediye Başkanı Ali Tulup, Biz Soma Belediyesi olarak bizim ilk önceliğimiz gençler. Spor çok önemli, Gençlerimiz bizlerin geleceği. Soma’da yaşayan nefes alan tüm kurumlarımız Soma’ya destek olmalı. Bekir Hocamıza çok teşekkür ediyor ve yapılan çalışmaların diğer kurumlarımıza örnek olmasını diliyorum’dedi.
‘Kız çocuklarımızın
sayısını Arttırmalıyız’
Özel Medigün Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Kotan ‘Ben öğretmenim, ben burada Cumhuriyet’i, Mustafa Kemal’i gördüm. Neler yapılmak istendiğini gördüm. Burada cinsiyetçilik yok, din dil ırk ayrımı yok. O yüzden destek olmak ve sahip çıkmak zorundayız. Hepimiz elimizi taşın altına koyalım. Silkelenip toparlanalım, bu çocuklar burayı güzelleştirecek. O yüzden bu kız çocuklarımızın sayısını arttırmalıyız’dedi.
İmza töreni ile program sona erdi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!