https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Özel Medigün Hastanesi açıldı

Özel Medigün Hastanesi açıldı
5.018 views
05 Haziran 2015 - 8:25

Özel Medigün Hastanesi açılışında 301 Maden şehidinin aileleri unutulmadı. Şehitlerin 1.derecede yakınlarına sağlık kartı verilerek ücretsiz bakılacakları belirtildi.
Özel Medigün Hastanesi açılışına Manisa Vali Yardımcısı Şerafettin Tuğ, Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan’ın yanı sıra Soma Protokolü, Çevre İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanlarının yanı sıra Madenci aileleri katıldı. Açılış sırasında 13 Mayıs’ta hayatını kaybeden madenci ailelerinin 1. derecede yakınlarını sağlık kartı verilerek ücretsiz olarak bakılacakları belirtildi.
‘Özel Hastane arzu ettiğimiz bir şey’
Açılışta konuşma yapan Kaymakam M. Bahattin Atçı ‘1 yıldır Somamızda çok arzu etmediğimiz günler yaşıyoruz. İstemediğimiz sıkıntılarla yüzyüze geldik. Ancak bugün iyi günlerimizden birini yaşıyoruz. Sağlık gibi önemli bir alanda güzel bir tesise kavuşuyoruz. Burası daha öncede hastane olarak çalışıyordu. Kapanınca büyük üzüntü ile karşılandı. Bizde tekrar açılmasını arzu ediyorduk. İzmir’de bu konuda ehil olan bir grup geldi. Bizide çok mutlu etti. İnanıyorum ki çok iyi bir şekilde hizmete devam edecek. Burada yatırım kararı alan ve bu hastanenin açılmasını sağlayanlara teşekkür ediyoruz. Biz kimsenin hasta olmasını istemiyoruz ama sağlık herşeyden önce geliyor. 300 yataklı hastanemizin inşaatı sürüyor bittiğinde bile bunun yanında özel bir hastanenin olması arzu ettiğimiz bir şeydi.’dedi.
‘Özel Medigün Hastanesi
bizim değil, sizin’
Özel Medigün Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı ve Başhekimi Mehmet Yalım Uçtum ‘Bugün aramızda 1 yıl önce yaşanan elim kaza sonrasında rahmetle andığımız maden şehitlerimizin aileleri bulunuyor. Soma ciddi sıkıntılar yaşadı ve zor bir sınav verdi. Hala izlerini taşıyor. Sağlık konusunda sizlere kusursuz bir hizmet sunmak için söz veriyoruz. Biliyoruz ki siz hastanemizde verilecek olan hizmeti uzun zamandır sabırla bekleyen en büyük destekçimiz olacaktır. Bizler Medigün Hastanesinde siz Somalılara uzman kadromuz deneyimli, güvenilir ve güleryüzlü personelimiz ile kaliteli hizmet vermeye tüm gücümüz ve yüreğimiz ile hazırız. Özel Medigün Hastanesi bizim değil, sizindir’ dedi.
‘Madenci ailelerinden özür diledi’
Medigün Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Kotan ‘301 anne, 301 baba, 301 kardeş sizler hoş geldiniz. Başımızın tacısınız. Bir çok hatamız oldu, keşke yaşanmasaydı, keşke olmasaydı, elbette hepimizin payı vardır, kimse burda benim suçum yok diyemez, ben dahil binde bir de olsa hepimizin payı vardır ben kendi payıma sizlerden özür dilerim. Büyük umutlarla geldiğimiz Soma’da bilesiniz ki bizler olduğumuz sürece bu 301 kardeşimiz bizim başımızın tacıdır. Burası onlarındır. Hepinize hayırlı uğurlu olsun’dedi.
Şehit ailelerine sağlık kartları takdim edildi. Sağlık Kartları ile Maden şehitlerinin 1.derece ailelerine (eş ve çocukları) sağlık kartları verilerek; kurumumuzdan (devletin aldığı muayene katkı payı hariç) hiçbir şekilde ek ücret talep edilmeyecek. Şehit aileleri ile birlikte kesilen kurdele ile Özel Medigün Hastanesinin açılışı yapıldı. Katılanlar daha sonra Hastaneyi gezerek bilgiler aldılar.
39’u yoğun bakım ünitesi olmak üzere 66 yatak kapasiteli olan ve ilerleyen zamanlarda yata kapasitesinin artacağı belirtildi. Özel Medigün Hastanesi 200 personeli ile kapılarını açtı.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!