Soma Karaelmas Gazetesi

‘ORTA REFÜJÜN ANLAMI DAR KALDIRIM DEMEKTİR’

‘ORTA REFÜJÜN ANLAMI DAR KALDIRIM DEMEKTİR’
1.362 views
17 Temmuz 2013 - 2:13

Geçtiğimiz günlerde CHP İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu’nun orta refüjde açıklama yaptığını ifade eden Ergene ‘Orta refüjün anlamını biliyor mu ki bu şekilde açıklama yapıyor’ dedi.

Ergene ‘Orta Refüj’ün anlamı Geniş ve işlek yolların ortasında yayaların yolu iki aşamalı geçebilmesi için yapılmış dar kaldırım demektir. Kaldı ki Cumhuriyet Halk Partili bir belediyeden ben bu belediyeyi devraldım. Orta refüjde renksiz taş vardı bunları söküp bende buraya renkli taş döşettim. Abuk subuk bitkiler vardı bunları tek tip olarak palmiyeye çevirdim.Yaptığımız bu kıyametleri kopardılar. Sanki daha önce çim ekip bırakmışlar da biz taş döşemişiz gibi manzara içine girildi. Sanki Türkiye’de 3 kaldırımlı cadde yok. Çim ekilcek yer olur onu da yaparız. Mezarlık yolu üzerindeki orta refüjü yeşillendirmedik mi. Yapılacak yerleri yapıyoruz. Caddenin her yerinden karşıya geçiş var. Buraları çim yaparsan sürekli basılacak bu daha güzel mi olur. Bu sefer kenarlarını çevirmek durumunda kalırsın. Karşıya geçişleri engellersin bu seferde şikayet alırsın. Çevre yolu da olunca bu araç yoğunluğu azalacak. Bu durumda karşıya geçişlerin engellenmesine gerek kalmayacak’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 

   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!