Soma Karaelmas Gazetesi

Okur, ‘Esnafın dayanacak gücü kalmadı’

Okur, ‘Esnafın dayanacak gücü kalmadı’
43 views
17 Mayıs 2021 - 8:38

Avukat Sercan Okur, Esnafa yeterli destek sağlanmadığını dile getirerek, ‘ Salgın sürecinden olumsuz etkilenen işçi, çiftçi ve tüm vatandaşlarımıza karşılıksız maddi destekler en kısa sürede sağlanmalıdır’ dedi.

Avukat Sercan Okur yaptığı açıklamasında şu sözlere yer verdi; “17 Mayıs 2021 tarihi itibariyle başlayacak “normalleşme” süreci ile ilgili İçişleri Bakanlığı Genelgesi yayınlandı.
Genelgeye göre hafta sonu kısıtlamaları devam edecek,
Kahvehaneler, kafeler, lokantalar, spor salonları, internet kafeler vb. yeme içme yerleri kapalı olacak.
Mart 2020’de başlayan salgın süreci nedeniyle zor günlerden geçiyoruz. Sevdiklerimizi, akrabalarımızı, yakınlarımızı kaybettik.
Derin üzüntüler ve acılar yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz.
Salgından tamamen kurtulmanın tek yolu aşılama,
Aşılama da maalesef geç kaldık. Şampiyonlar ligi finalinin elimizden alınması, Formula 1 yarışının iptal edilmesi aşılamada geç kalışımızın göstergesidir.
Tam kapanmayı Şubat-Mart aylarında gerçekleştirebilseydik ve kapanma esnasında toplumun önemli bir kesimini aşılayabilseydik bugün bu sıkıntıları yaşar mıydık?
17 Mayıs’ta başlayacak yeni normalleşme sürecinde esnafımızın bir kısmı yine kapalı olacak, diğer kısmı ise gelir kaybı yaşamaya devam edecek. Artık dayanacak gücü kalmayan esnafımıza ne yazık ki yeterli destek sağlanmadı, bundan sonra da sağlanması beklenmiyor.
Esnafımız başta olmak üzere salgın sürecinden olumsuz etkilenen işçi, çiftçi ve tüm vatandaşlarımıza karşılıksız maddi destekler en kısa sürede sağlanmalıdır. Destek sağlanmaması halinde, salgının kötü yönetilmesinin faturası vatandaşımıza kesilmiş olacaktır.” sözlerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!