Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Öğrenciler, Sevişler Barajı’nı Gezdi

Öğrenciler, Sevişler Barajı’nı Gezdi
1.702 views
16 Nisan 2014 - 6:45

Soma Özel Birlik Anadolu Lisesi’nde 10. sınıf öğrencilerine Coğrafya dersinde “Türkiye’nin akarsularından yararlanma yolları” konulu gezi düzenlendi.
Soma Özel Birlik Anadolu Lisesi’nde Coğrafya dersi Sevişler Barajı’na düzenlenen inceleme gezisiyle işlendi. Öğrenciler, Türkiye’de akarsulardan yararlanma konusu çerçevesinde, konuyla ilgili yetkililerden bilgi almanın yanı sıra, Soma Termik Santrali’nin su ihtiyacının karşılandığı pompa istasyonunda incelemelerde bulunarak ve baraj sahasında gezerek derste teorik olarak öğrendikleri bilgileri gerçek hayatta görme imkânı elde ettiler.
10A sınıf öğrencilerinden Sılanur Gündüz, “Öğretmenlerimizle gerçekleştirdiğimiz baraj gezisi çok verimli geçti. Derste teorik olarak akarsularımızın kullanım alanları hakkında öğrendiğimiz bilgilere yeni bilgiler eklemek bizi sevindirdi. Öğretmenimizin derste verdiği bilgileri bu tip gezilerle pekiştirme imkânı bulduğumuz için sevinçliyiz. Bundan dolayı böyle bir gezi düzenlediği için arkadaşlarımız adına, okulumuza teşekkür ediyorum.” dedi.
10C sınıfı öğrencilerinden Serkan Sert ise “Coğrafya dersinde Türkiye’deki akarsuların hangi alanlarda kullanıldığı hakkında bilgi almıştık. Katıldığımız bu geziyle, derste bilgisini aldığımız akarsuların kullanım alanları hakkında daha yakından bilgi edinme fırsatı bulduk. Barajın küçük olmasına rağmen, gerek termik santrale su sağlamasıyla, gerekse tarımda sulamada kullanılmasıyla büyük önem taşıdığını gördük. Aslında her zaman adını duyduğumuz baraj hakkında edindiğimiz teorik bilgiler, bizzat yerinde gördüğümüz için kalıcı olmaktadır. Bu yönüyle geziden memnun kaldık. Arkadaşlarım adına böyle bir geziye katıldığım için teşekkürlerimi bildirmek istiyorum.” dedi.
Özel Birlik Anadolu Lisesi Coğrafya öğretmeni İbrahim Türkhan da yaptığı açıklamada: “Coğrafya dersi, diğer derslere göre görsel bilgilerin ve pratik yapmak imkânının fazla olduğu bir derstir. Bu eğitim öğretim döneminde, konulara uygun olarak şimdiye kadar yakın çevredeki mekânlara yaptığımız buna benzer arazi ve kurum inceleme gezilerimiz devam edecektir. Yılsonu geldiğinde verimli bir dönem geçirmiş olacağımıza inanıyorum. Öğrencilerimiz de geziden çok memnun kaldılar. Okul idaresine ve SEAŞ yetkililerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Özel Birlik Anadolu Lisesi Müdürü Hamza Yakar “Bu yıl gerek Coğrafya dersinde gerekse diğer derslerde konulara uygun olarak, pratiğe yönelik çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz. Bu çalışmalar, sene başında hazırladığımız ‘Yol Haritası’ çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Velilerimizin bilgisi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün izni dâhilinde çeşitli doğal ve beşerî alanlara düzenlediğimiz gezilerin sonuncusunu, bugün Coğrafya öğretmenimizin nezaretinde Sevişler Barajı’na düzenleyerek gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Gezilerin amacı öğrencilerimizin derslerde gördükleri konuları daha iyi kavramalarına destek olmaktır. Öğrencilerimiz düzenlenen bu geziden dolayı memnuniyetlerini bildirerek, faydalı olduğunu ifade ettiler. Gezinin ayarlanmasında ve gerçekleştirilmesinde emeği geçen öğretmenlerimizle, öğrencilerimizin beğenisini kazanarak bilgilendikleri geziye destek veren SEAŞ yetkililerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!