https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Nostalji Bir Belediye Meclis Toplantısı 4.

Nostalji Bir Belediye Meclis Toplantısı 4.
1.903 views
16 Mart 2015 - 8:29

Süleyman GÖLLÜKÇÜ: İstasyon yolunda kazılan suyolunun bir an evvel kapatılmasını, imar yollarının açılmasını, Soma’nın ana caddeleri ile göze çarpacak mühim yerlerinin ağaçlandırılmasını teklif ve temenni ediyorum. Ağaçların bakımı için iki müstahdem daimi surette vazifelendirilsin. İstirhamım budur.

Mehmet ÖZORUÇ: Memleketimizde hayvan pazarı denilen bir şey yoktur. Mevcut hayvan pazarının takviyesini rica ederim.

Emin Ali ÖZGÜR: İlçemiz dâhilinde ki camilerin ışıklandırılması için ceryan verilmesine, verilecek ceryan bedelini de mümkün ise parasız, bu da olmazsa ucuz tarife tatbik edilmesini istirham ederim.

Rıza YASAV: İstasyon ve İstiklal Caddesi yollarının açılmasının sağlanmasını, İstasyon Meydanında ki ilk nazarda kötü bir manzara arz eden Garp Linyitleri İşletmesi’nin kömür tozları yığınlarının kaldırılması için işletme ile temasa geçilmesinin sağlanmasını talep ederim dedi.

Ali Nazmi GÜNTAY: Memleketimizde kömür sıkıntısı vardır. Halk yakacak kömür için sıkıntı çekmektedir. İlgili şahsiyetlerle temasa geçerek kömür ihtiyacının Belediye Reisi tarafından teminini rica ederim.

Bld. Başk. Nazım USULOĞLU: Arkadaşımız Nazmi Bey kömür mevzuuna temas ettiler. Ben kömür işiyle şahsen alakadar oldum. Halen mevcut olan sıkıntının giderilmesini temenni ederim.

Halil KEÇECİ: Kaza halkı ihtiyacı olan kömür işinin belediyece ele alınması acaba daha iyi olmaz mı? Bayilere veriliyor ve bayilerin tartısı yüzünden çok münakaşalar oluyor. Usulüne uygun ise belediyece yapılması iyi olacak kanaatindeyiz.

Faik ÖZDEMİR: Güzel yollarımızı su almak maksadıyla ve su kanalı açmak suretiyle bozuyoruz. Bu yolların biraz daha intizamlı olarak yapılması ve yolun şeklinin bozulmamasının temini ki bu husus arkadaşların da gözünden kaçmıyor. Sonra temizlik işlerinde kullanılan araçlar kifayetsizdir. Bu cihetin ilk nazarda bütçe komisyonuna alınmasını istirham ederim.

Mehmet ÖZORUÇ: Top sahasında oynanan futboldan da resim alınmasını teklif ediyorum.

Mehmet BALCI: Ben şahsen spor sahasının kapalı zarf salonu yapılmasına taraftarım, daha iyi olur.

Ahmet TUR: Balıkhanemizin balıkçılara çok dar geldiğinden balıkçılar için bir göz daha ilave edilmesini ve balıkçıların cami önlerinde, dışarıda satılmamasını rica ederim.

Rıza YASAV: Hâlihazırda kasap hali kullanılan kasaphanenin temizliğine itina gösterilmesine, mezbahada kesilen dombay etlerinin o gün belediye hoparlörü ile halka duyurulmasına ve kontrollerin sıklaştırılmasına, vatandaş hayvanı kimin kestiğini ve etin cinsini bilerek alması için etiket konulmasını temenni ederim.

Adem ÖNCÜ: Sebze halinin üstü örtülü bir şekilde diğer kazalarda olduğu gibi muntazam yapılmasını, peynir pazarının da sıhhate muhayyer göz önünde bulunmalıdır. Bunun da sıhhi bir şekle sokulmasını yüksek meclisinize arz ederim.

Rıza YASAV: Eski zahire hali arsasının iyi bir gelir sağlayacak şekilde üzeri şehir oteli, altına pasaj yapılması suretiyle belediyeye bir gelir sağlanmasını rica ederim.

Süleyman GÖLLÜKÇÜ: Tarhala Deresi’nin üzerinin kapatılmasını veya parsel olarak arsa şeklinde isteklilere satılmasını talep ederim.

Halil KEÇECİ: Eski kasap halinin ıslah edilmek suretiyle bir depo yapıp gelir sağlamak bakımından tütüncülere veya başka gayelerde kullanılması cihetine gidilmesini rica ederim.

Bld. Bşk. Nazım USULOĞLU: Çok muhterem ve aziz arkadaşlarım; Hepinizin çok kıymetli dilek ve temennilerinizi dinledim. Dilek ve temennilerinizin ve yukarıda izah olduğu üzere her iki dosyada mevcut dilekçe ve yazıların bütçe komisyonunca nazarı itibara alınarak mümkün olanlarının tahsisat vazi suretiyle programa alınmasını ben de sizler gibi arz ve temenni ederim. Bir günlük meclis oturumuna burada son veriyorum. Meclisimizin 13.02.1964 tarihe rastlayan Perşembe günü saat 21.30 da toplanmasını talep ediyorum.

(Bütün meclis azalarının ittifakıyla kabul edildi ve gelecek oturumda bütçe komisyonu tarafından hazırlanacak 1964 yılı belediye bütçesinin gelir ve giderlerinin müzakeresine devam edilmek üzere celse kapandı.) 01.02.1964

Bir daha ki haftada bir başka konuda aynı köşede buluşmak üzere saygı ve sevgilerimi sunuyor, sağlıcakla kalın diyorum.

 

 

 

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!