Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Muhtarların Sorumlulukları Hatırlatıldı

Muhtarların Sorumlulukları Hatırlatıldı
1.349 views
14 Ağustos 2014 - 9:10

Soma İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Soma Belediye Meclis Toplantı Salonunda muhtarların katılımı ile yapılan toplantıya Manisa İl Nüfus Vatandaşlık Müdürü Berrin Özmutlu katıldı. Soma İlçe Nüfus Müdürü Yaşar Çelebi toplantıda ‘ Adrese kayıt sistemi ve Kimlik Paylaşım sistemi hakkında muhtarlarımızı bilgilendirmek için bir aradayız. her yıl bu toplantımızı gerçekleştiriyoruz’ dedi.
İl Nüfus Vatandaşlık Müdürü Berrin Özmutlu ise Adrese kayıt sistemi ve Kimlik Paylaşım Sistemi hakkında muhtarları bilgilendirdi. Muhtarların görev ve sorumluluklarını hatırlatan Özmutlu ‘Muhtarlarımız yılda 2 kez mahallelerinde bulunan eksik numaraları tesbit ettikleri zaman numarataj yönetmeliğine göre bildirmek zorundalar. Muhtarların sokak levhaları olsun sokaklarda bulunan eksik numaraları tespit ederek önceden Özel İdarelere Özel İdarelerin kapanmasının ardından ise Belediyelere bildirmek zorundalar. Bunların tespitlerini muhakkak yapmak zorundalar. Vatandaş olarak bizlerde bunu korumak zorundayız’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!