Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Maden İş Sendikasında Seçim Heyecanı

Maden İş Sendikasında Seçim Heyecanı
2.095 views
15 Şubat 2014 - 8:17

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şubesi yönetiminde seçim atmosferi başladı. Bugün yapılacak delege seçimleri için 12.541 üye oy kullanarak genel kurulu oluşturacak 150 delegeyi 203 adayın içinden seçecek.
ELİ’de 1530 kişi 5 sandıkta oy kullanırken, İmbat’ta 4381 kişi 2 sandıkta, Koza Altın Madeninde 878 kişi 8 sandıkta, Uyar’da 127 işçi 1 sandıkta, Soma Kömür İşletmelerinde ise 5625 kişi 3 sandıkta oy kullanarak 150 delegeyi seçecek. İşyerlerinde kurulacak sandıklarda 203 delegenin 150 tanesine oy verecek olan üyeler Sendika yönetiminden memnun olup olmadıklarını gösterecek. Seçimler öncesinde kısa bir açıklama yapan Sendika Başkan Tamer Küçükgençay ‘Bilindiği üzere 12.600’e yakın üyemizin olması bir çok kesimin ve bu işlerle alakası olmayan kişilerin dikkatini çekmektedir. Bu örgütlenmeyi yapan Soma Şubesinin bugünkü yönetimidir. Genel Merkezimizin de desteğini asla unutmuyoruz. Kimse seçimlerle ilgili farklı görüşler içerisinde olmasın. Eşit ve adil bir ortamda üyelerimiz Genel Kurulu oluşturacak 150 delegeyi seçecektir.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!