https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

ResimLink - Resim Yükle

Maden İşçileri Haklarını İstiyor

Maden İşçileri Haklarını İstiyor
1.416 views
05 Mart 2015 - 8:51

İşten atılan Soma Maden İşçileri Komitesi tazminatlarını almak için toplantı yaparak aldıkları karar doğrultusunda ELİ Müessese Müdürlüğü’ne yürüdüler.

Soma Kömür İşletmelerinde çalışırken işten çıkarılan 2831 maden işçisinin haklarını savunmak için komite kuran madenciler  devlet ve sendika bizlerin haklarını savunmuyorlar. Kendi haklarımızı kendimiz savunmak zorundayız. 20 bin kişi olarak açız ve işsizizi dediler. Soma Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda bir araya gelen maden işçilerin bilgi veren Maden İşçisi Hidayet Merdim, İşçi Sağlığı Meclisi üyesi Mustafa Güven, Tüm Bel Sen MYK Üyesi Satı Burunucu Çalı, Zonguldak Maden İşçisi Seyfullah Yılmaz izlenecek yol ve yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Haklarını savunmak için arkalarında kimsenin olmadığını belirten Maden İşçisi Hidayet Merdim ‘ Bizim kendimizden başka dostumuz yok. Biz birlikte hareket etmeliyiz. Biliyorum ki bizlerin haklarını düşünen kimse yok. Sahipsiz kaldık. Olay olduğunda yanımızda olanlar işleri bitince bizi bırakıp gittiler. Bizim örgüt ve sendikamız yok. Bu adamlar nasıl yaşıyor ne halde diye soran yok. Biz sadece tazminatlarımızı almak, bir yerlerde istihdam edilmek istiyoruz. Devlet istese bugün tazminatlarımızı öder. Ailemizle birlikte 20 bin kişi açız. Artık sahibimiz yok. Burada bulunan madencilerimii isimlerinin yazıldığı pankartı bile çöpten aldık geldik. Artık kimse bizi düşünmüyor. Biz birbirimizi düşünmek zorundayız’dedi. İşçiler hep birlikte İkiz kulelerden çıkarak, maden faciasında hayatını kaybeden 301 madencinin isminin yer aldığı pankart ve “ Soma’ya verilen sözler tutulsun”, “tazminat hakkımızdır”, “ açız aç” yazılı dövizler ile Atatürk Caddesi üzerinden Ege Linyit İşletmeleri Müessesi (ELİ) binası önüne kadar yürüdüler. Grup burada Müessese Müdürü Hakkı Duran’a açıklama yapması için seslendi. Müessese Müdürü Hakkı Duran’dan yanıt alamayan işçiler oturma eylemi başlattı.Eylem devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabı

error: Content is protected !!