Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Küçük Sanayi Sitesi Esnafı Zor Durumda

Küçük Sanayi Sitesi Esnafı Zor Durumda
4.140 views
30 Eylül 2013 - 7:07

SEAŞ’a kömür alımlarının yine yavaşlaması Kamyoncularla birlikte Küçük Sanayi Sitesi esnafını da zor durumda bırakıyor. Bir çok esnaf dükkanını kapatma noktasına geldi.
Yaz ayında meydana gelen yangınlar sonrasında SEAŞ’ın 5. ünitesi zarar görmüş ve bazı gruplar devre dışı bırakılmıştı. Kamyoncu esnafının mağdur olması nedeni ile yapılan bir takım haberler sonrasında SEAŞ Genel Müdürü gerekli önlemleri alarak mağduriyetin giderilmesini sağlamıştı. Ancak her ne kadar çalışmalar devam etse de kamyoncu esnafı gerekli mağduriyetin bir süre giderildiğini ve yine SEAŞ’ın kömür alımını yavaşlattığını belirtiyorlar. SEAŞ’ın kömür alımını yavaşlatması kamyoncu esnafı kadar Küçük Sanayi Sitesi esnafını da mağdur etmiş durumda. Gazetemize gelen şikayetlerde ise Kamyonların kömür sevkıyatı yapmaması nedeni ile Küçük Sanayi Sitesinde tamir bakım yapan dükkanların işlerinin yavaşladığı belirtiliyor. Esnaflar ‘ Kamyonların çalışmaması bizleri rahatsız ediyor. Eskiden her dükkanın  önünde 2- 3 kamyon olurken şimdi bir tane bile olmuyor. Sevkıyatın yapılmaması bizleri de mağdur etmiş durumda. Bir çok arkadaşımız kredilerini ödeyemez duruma geldi. Dükkanları kapanma noktasında olan arkadaşlarımızda var. Biz kamyonların arıza ve bakımlarından para kazanırken şimdi çalışmayan kamyon arızalanmıyor. Bakımını bile yaptırmayan kamyoncularımız var. Onlarda zor durumdalar. Ne yağ değiştiriyorlar ve makasları arızalanıyor. Hem onlar hem bizler mağdur durumdayız. Ünitelerin bir an evvel devreye girmesini dört gözle bekliyoruz. Mağduriyetimiz giderilmezse batma noktasındayız’dediler.

DSC_0012.jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!