Soma Karaelmas Gazetesi

Kooperatif’ten Dev sevkiyat

Kooperatif’ten Dev sevkiyat
154 views
18 Mayıs 2021 - 9:30

Soma Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Türkiye çapında en büyük sevkiyata imza attı. Soma’dan Muğla Yatağan’a günde 5 bin ton kömür sevkiyatı başladı.

Soma Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Muğla Yatağan’a 1 yıl boyunca kamyonlar ile kömür taşımaya dualar ile başladı.
Kaymakam Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ali Tulup, Başkan yardımcıları, Nakliyeciler Kooperatifi Yönetimi ve Kooperatif üyelerinin katılımı ile Muğla Yatağan kömür sevkiyatı başladı.
Kurban kesimi ve yapılan duaların ardından Kaymakam Fatih Akkaya, ‘Allah Kabul etsin, Allah tekerinize taş değdirmesin, Allah bol kazançlar versin, kazandığınız paraları da Soma’ya dönmesini nasip etsin. Daha çok kazanın ve daha çok hizmet edin inşallah.’dedi.
Soma Nakliyeciler ve Motorcular Kooperatifi Başkanı Hayati Gümüş basın mensuplarına yaptığı açıklamasında ‘Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın yanı sıra bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Bizim uzun yıllardan beri beklediğimiz, Muğla Yatağan işi öncelikle kamyoncu esnafımız ve Somamız için ekonomik açıdan ve iş açısından çok önemliydi. Somamız ve esnafımız için çok değerli. Soma Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Türkiye çapında böyle büyük bir sevkiyata ilk defa imza attı. Allah’ın izni ile kaza bela olmadan günlük 150 araç sevkiyatımızın olmasını bekliyoruz. Bunu da başarılı bir şekilde alnımızın akı ile tamamlamayı hedefliyoruz. İlk etapta 5000 ton 180 araç sevk edilecek, Sözleşmemiz 1 yıl boyunca devam edecek. Bunu tamamladığımız takdirde 5 yıl boyunca devam edecek’dedi.
Kamyonlar daha sonra sevkiyata başladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!