https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

“Kişinin Fikri Neyse Zikri De Odur”

“Kişinin Fikri Neyse Zikri De Odur”
1.522 views
03 Temmuz 2015 - 8:17

Yağcıllı Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetimi, MHP İlçe Başkanı Vedat Erdem’in Dernek Başkanı Mücahit Köse hakkında yaptığı açıklamalarına cevap verdi.
Yağcıllı Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetiminin yaptığı açıklama şöyle; “Milliyetçi Hareket Partisi Soma İlçe Başkanı Sayın Vedat Erdem‘in 02 Temmuz 2015 Perşembe günü yerel gazetelerde derneğimiz ve dernek başkanımız Sayın Mücahit Köse hakkında asılsız ithamlarda bulunan açıklamasını üzüntüyle okuduk. Sayın Vedat Erdem açıklamasında derneğimizi su çıktı mesire alanı üzerinden rant elde etmeye çalışmakla suçlamaktadır. Atalarımızın da çok doğru bir şekilde söylediği gibi “Kişinin fikri neyse zikri de odur.” Sayın Vedat Erdem derneğimizi ve dernek başkanımızı “oyun” oynamakla suçlarken aslında kendi
düşüncesini zikretmiştir.
Derneğimiz 2014 yerel seçimlerinden sonra mevzuata uygun olarak, Yağcılı mahallemizin ihtiyaçlarını karşılamak, mahalle halkımız arasında dayanışmayı sağlamak, ihtiyaç sahibi mahalle sakinlerine ve Yağcılı İlköğretim Okulunda okuyan öğrencilerimizin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuş bir sosyal yardımlaşma derneğidir. Derneğimizin kuruluşu ve bugüne kadarki tüm faaliyetleri mevzuata uygundur. Derneğimiz şeffaf bir dernek olup tutmak zorunda olduğu defter ve kayıtlar dernekler masası tarafından denetlenmektedir. Deneğimizin defter ve kayıtları incelemek isteyen herkese açık olup Sayın Vedat Erdem de derneğimizin defter ve kayıtlarını dilediği zaman gelip inceleyebilir.
Bilindiği üzere 2014 yerel seçimleri ile yürürlüğe giren Büyükşehir Yasası sonucunda belediyemiz kapatılmış beldemiz mahalle olmuştur. Bunun sonucu olarak belediyemize ait taşınır ve taşınmaz mallar Soma Belediyesine intikal etmiştir. Su çıktı mesire alanı içerisinde bulunan ve içinde su pompası olan 1850 m2 lik alanın mülkiyeti Manisa Büyükşehir Belediyemize geçmiştir. Mesire alanının geriye kalan yaklaşık 2000 m2 lik kısmı hazine arazisi olup Yağcıllı sınırları içerisinde kalmaktadır.
Sayın Vedat Erdem açıklamasında derneğimizin taleplerini inandırıcı bulmadığını “muhtarın dernek oyunu” gibi yakışıksız bir cümle ile ifade etmiştir. Sayın Vedat Erdem Büyükşehir Belediyesi adına vatandaşın taleplerini inandırıcı bulup bulmama gibi bir görev mi ifa etmektedir, böyle bir yetkiyi nereden almaktadır, karar merci kendisi midir?
Vedat Erdem’in talihsiz açıklamalarının aksine biz dernek olarak tüzüğümüzde yer alan amaçlarımız doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine destek olabilmek ve su çıktı mesire alanına gelen tüm misafirlerimizin temiz ve nezih bir ortamda piknik yaparak dinlenmelerini sağlamak mahallemizin gençlerine iş olanağı sunmak düşünceleri ile su çıktı mesire alanının dernek olarak işletilmesi için Büyükşehir Belediyemizin Soma koordinatörlüğüne dilekçe ile müracaatta bulunduk. Dilekçemize cevap alamadığımız için müracaatımızı yine yazılı olarak çeşitli zamanlarda tekrarladık. Bu konuda dilekçelerimizin tarih ve sıra numaraları bellidir. Niyetimiz hiçbir kurum ve şahsı haksız yere suçlamak, zan altında bırakmak değildir. Amacımız tamamen sosyal yardımlaşma ve dayanışmadır, Sayın Başkanın iddia ettiği düşüncelerin hiç birisi aklımızın ucundan dahi geçmemiştir.
Sayın Başkan açıklamasında su çıktı mesire alanının halkımızın kullanımına ücretsiz tahsis edildiğini belirtmektedir. Ancak Manisa Büyükşehir Belediyesi Emlak Şube müdürlüğü tarafından derneğimize gönderilen ve elimize yeni ulaşan yazı ile su çıktı mesire alanının ihaleye çıkarılacağını öğrendik. İhale sürecinin başlamış olması nedeniyle Sayın Vedat Erdeme soruyoruz. Mademki su çıktı mesire alanı halkımıza ücretsiz tahsis edilmiştir. O halde ihale süreci neden başlatılmıştır, ihale sonucunda burayı alacak kişi buradan gelir elde etmeyecek midir, ihaleyi alan kişi mesire alanını ücretsiz mi işletecektir? Bu durum Sayın Vedat Erdemin açıklamaları ile çelişmektedir. Sayın Vedat Erdem’in asılsız ve iftira niteliğindeki açıklamalarını Yağcıllı halkımıza yapılmış bir hakaret olarak kabul ediyor ve bu hakaretleri Yağcıllı halkı adına Vedat Erdem’e iade ediyoruz.
Biz dernek olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün bu konulardan haberdar olmadığını düşünüyoruz. Dernek olarak amacımız Vedat Erdem’in iddia ettiği gibi siyaset yapmak değildir. Dernek olarak tek hizmet noktamız ve amacımız Yağcıllı halkıdır. Yağcıllı halkının talepleri dışında başka hiçbir şahıs ve kurum menfaatine hizmet etmemiz düşünülemez. Mahallemizin sorunlarını gündeme taşımak kişileri eleştirmek amacıyla değil mahalle halkımızın ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla yapılmış bir çalışmadır. Bu doğrultuda daha önce Soma Belediyemizden de taleplerimiz olmuş ve Soma Belediyemiz taleplerimizi olumlu karşılayarak halen kullanmakta olduğumuz binamızı derneğimize tahsis etmiştir. Bu tahsis nedeniyle Soma Belediye Başkanımız Sayın Hasan Ergene’ye Yağcıllı halkı olarak teşekkür ediyoruz. Uzun zamandır metruk halde duran binamız derneğimiz tarafından onarılmış halkımızın kullanımına açılmıştır. Sayın Vedat Erdem de derneğimizi ziyaret ederek bir bardak çayımızı içebilir sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı dinleyebilir.
İlçemizde 13 Mayıs 2014’de gerçekleşen maden faciası nedeni ile Yağcıllı halkı ve dernek olarak bizde derin bir üzüntü içerisindeyiz. Gerek derneğimiz nezdinde, gerek dernek başkanımız Sayın Mücahit Köse şahsında facia mağduru işçilerimize ve şehit ailelerimize elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya gayret ettik. Yardımlarımıza bundan sonra da elimizden geldiği kadar devam edeceğiz.
Biz Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün bu konularda oldukça duyarlı olduğunu, halkının taleplerine önem verdiğini ve Manisa’nın en ücra köşesine dahi hizmet götürme çabası içerisinde olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanımıza Yağcıllı ve bölge halkı olarak bir kez daha taleplerimizi yerel basın aracılığıyla duyurmak istiyoruz.
Sayın Vedat Erdem in asılsız ithamları ile dolu açıklamaları ile dilekçelerimizin neden sonuçsuz kaldığı ve bu durumun nedeninin Soma Koordinatörlüğü Müdürü Sayın Oğuz Belgül’den kaynaklanmadığı derneğimizce ve Soma kamuoyunca anlaşılmıştır. Vedat Erdem’in açıklamalarını talihsiz bir açıklama olarak görüyor ve asla kabul etmiyoruz.”

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!