https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Kimse Kendini aklamaya çalışmasın’

‘Kimse Kendini aklamaya çalışmasın’
1.479 views
14 Ekim 2016 - 7:31

Geçtiğimiz günlerde Fen Lisesi Müdürü Ahmet Açar’ın kendini aklamaya çalıştığını dile getiren Soma Gençlik Derneği Başkanı Gökhan Özgür Zırhlı Basın açıklaması yaparak ‘Kimse yerel basını kullanarak, kendini aklamaya çalışmasın’ dedi.

 

Dernek Başkanı Zırhlı açıklamasında ‘

Saygıdeğer Soma Halkına ve Kamuoyuna.

Yerel Basın üzerinden, yerel basını kullanarak kimse siyaset yapmazsın, yerel basına ithamlarda bulunup kendini aklamasın . Yaklaşık bir hafta önce ulusal bir gazetede Soma Fen Lisesi Müdürü hakkındaki iddialarla ilgili çıkan habere istinaden adı geçen okul müdürü A.A sosyal medya hesabından; yerel basına haberi şahsımın servis ettiği yönünde asılsız iddialar da bulunmaktadır. Bu iddianın cevabı değerli yerel basınımızdır, varsa bu iddianın gerçekliği yerel basınımız gerekli cevabı kamuoyu ile zaten paylaşır.

Bahsi geçen okul müdürü Ahmet Açar’a  şunu belirtmek isterim ki; hakkınızda yürütülmüş olan soruşturmanın üstünün kapatılıp kapatılmadığı sadece şahsımı değil, aynı zamanda tüm Soma halkını ve vicdan sahibi herkesi yakından ilgilendirmektedir. Ama bu konuya hassasiyet göstermem belli ki sizi bayağı rahatsız etmiş gözüküyor. Madem ki kendinizi suçsuz ilan ettiniz ve birileri de sizin beyanınıza inanarak size destek oldu, o zaman bırakın sizin hakkınızdaki iddiaları arkadaşınız yada arkadaşlarınız değilde  (Sosyal medyada da boy boy resimlerle sabit olan)  tarafsız bir heyet incelesin ortaya çıkacak sonuca göre de toplum nezdinde ya aklanırsınız yada mahkum olursunuz. Bunda sizin için ne sakınca var.

Bir diğer konu da; hakkınızdaki iddiaların (ki bir kısmı soruşturma neticesinde açığa çıkmış olan) nedense sadece bir noktasına değinmişsiniz. Mesela mobbing konusuna hiç değinmemiş-siniz.  Ayrıca Okulun  düzenini bozma kısmına da. Biliyoruz ki militarist nesil yetiştirme  kısmında üstünüze yok. Madem ki şahsım üzerinden kendinizi aklama yoluna gidip, sözüm ona hedef şaşırtmaya çalışıyorsunuz ve madem sözüm ona beni de konuya dahil ettiniz, bende kendi bildiklerimden bir kaç kelam edeyim. Sizin ve saz arkadaşlarınızın  Soma’da ki senaryoları malum herkese tarafından çok iyi bilinmekte. Öyle ki entrikalarınız o kadar gaddarca ki sizin gazabınıza uğramamak için bu durumu bilen meslektaşlarınız bile susmayı tercih ediyor. Fakat ben susmayacağım.

1) Siz ve sizin saz arkadaşlarınız, biri Soma’da okul müdürü biri Milli Eğitimde Şube Müdürü (yani hem çok yakın arkadaşınız hemde ne hikmetse sizi soruşturan) ve Soma’da ki bir kamu kuruluşunda ki müdür; bundan birkaç yıl önce, İzmir’e müdürlük sınavı için gidip sınavdan bir gün önce malum terör örgütünün evinde kalıp sınava girip ne hikmetse binlerce kişiler arasından sıyrılıp kiminizin 98, kiminizin de  95 aldıkları herkesçe biliniyor.

2) Görev yaptığınız okuldaki yatılı öğrencilere devlet tarafından gönderilen giyim paralarını öğrencileri de yanınıza alarak, Soma’da onca esnaf olmasına rağmen Akhisar’a götürüp orada çocukları giydirdiğiniz, ve Akhisar’daki o mağaza sahibinin Fetö soruşturmaları kapsamında gözaltına alındığını.

3) Soma katliamının yaşandığı dönemde onca acıları yok sayarak fırsattan istifade o dönemin Kaymakamı Sayın Bahattin Atçı’nın karşı çıkmasına rağmen maden işçilerinin alın teriyle yevmiyelerinden kesilen paralarla yapılan Soma’nın en köklü Lisesini tüm karşı çıkmalara rağmen bağlı bulunduğunuz İmam Hatip’e çevirdiğinizi.

3) Devam edelim Soma’nın değerli okul müdürlerini sırf sizin ideolojinizden değil diye baraj altında puan verip müdürlükten attırdığınızı (bahsi geçen okul müdürleri dava sonucu görevlerine iade edildi.)

4) Şuan ki mevcut kaymakama sırf yakınlık göstermek için, yaranabilmek için yazdığı kitapları alıp parayla okulda  sattırdığınızı hatta bu kitaptan öğrencilerinize  sınav yapmayı marifet görüp aynı zamanda velileri de bu sınava tabii tutarak sanki bu bir yarışmaymış mı ? göstermeniz ve bunları sosyal medyan sayfasından paylaşmanızı.

5) Uygulanan Ohal’le beraber yürürlüğe giren KHK neticesinde Soma’da faaliyet yürüten Soma Memurlar Derneğinin Fetö bağlantılı olduğu hatta derneğe üye olan ve son yönetim kurulu listesinde görev yapan öğretmenlerin açığa alındığı, bu malum derneğe sizin bir dönem yöneticilik yaptığınızı siz ve sizin saz arkadaşlarınızın üye olduklarını.

6) Fen Lisesi için yapılan Soma çıkışındaki okulu İmam Hatip’e çevirip bilime ne kadar değer verdiğinizi.

7) Soma’da da faaliyet yürüten yine malum vakfın üyeleri olduğunuzu hatta bu vakıfla beraber Milli Eğitimin ile ortak projeler geliştirip militarist nesil yetiştirme çabalarınızı.

8) Sahi Sayın Açar siz Öğretmen misiniz ? yoksa gözünüzü siyasi  bir makama mı ? diktiniz. Ki 657 sayılı Memurlar kanunu ihlal ettiğinizi buradan belirtmek isterim.

Konu ile ilgili tavrımdan o kadar rahatsız olmuşsunuz ki belgeleri sosyal medyadan yayınlarken hem suçunuzu kabul ettiğinizi hemde hem ilçe müdürünüzü hem ilçe şube müdürünüzü aklama peşine bile düşerek sizi aklayan incelemeyi yürüten hemde samimi dostun olan şube müdürünün ismini silme telaşına düşmüşsün Sayın Açar unutma ki incelemeyi yürüten herhangi bir müfettiş olsaydı bu konu bu kadar gündeme gelmeyecekti ki usülen de incelemeyi müfettişler gerçekleştirmesi gerekirken kendi, kendinize bir dizi işlem gerçekleştirmişsiniz,  bu konuyu incelemeye alan şube müdürü olmasının ve bunun kabul edilemez olduğunun kamuoyunun iyi bilmesi gerekmektedir öyle bir telaş içine düşmüşsünüz ki, bir gün önceki basın açıklamanız ve iki günlük aradan sonraki ikinci basın açıklamanız da birbirinden farklı şeyler ifade etmişsiniz buda sizin ne kadar panik halinizde olduğunu ve göstermektedir.

Sizlerle T.C Mahkemeleri ve yüce yargı önünde hesaplaşmaya hazırım, sizin de cesaretiniz varsa hodri meydan…

Daha da devam etmek isterdim lakin bundan sonrası Soma Cumhuriyet Savcılığının  ve Bakanlığın işi olacağından şimdilik bu kadarla sınırlıyorum. Burada belirttiğim iddiaların bir kısmı sübuta ermiş bulunan iddialardır.

Diğerleri içinde Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı Müfettişlerini göreve çağırıyorum.’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!