Soma Karaelmas Gazetesi

Kan stokları azaldı Bağışçılara çağrı yapıldı

Kan stokları azaldı Bağışçılara çağrı yapıldı
311 views
09 Nisan 2021 - 9:00

Türk Kızılayı Soma Şubesi, Covid-19 salgını, sokağa çıkma kısıtlaması ve Ramazan ayında kan stoklarının tamamen tükenmemesi için Soma halkını kan bağışına davet etti.

Covid-19 Salgını nedeniyle Kan ihtiyacının artması, Mübarek Ramazan ayında da kan bağışlarının hissedilir şekilde azalması nedeniyle Ramazan öncesinde 2 günlük kan bağışı kampanyası düzenledi.
Hasta yakınlarının mağdur olmaması nedeniyle Soma halkına çağrıda bulunan Türk Kızılayı Soma Şubesi Başkanı Aziz Günal ‘Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 pandemisi ülkemizde de etkisini göstermektedir. Bu süreçte Türk Kızılayı olarak hastanelerin kan ihtiyaçlarını karşılaşmakta güçlük çekmekteyiz. Bir çok ameliyat sadece kan olmadığı için yapılamaz duruma gelmiştir. Yıllardır hastanelerin kan ihtiyacını iyi bir stok yönetimi ile karşılayan Türk kızılay pandemi döneminde stok sıkıntısı yaşamış ve hala yaşamaktadır. Özellikle önümüzdeki hafta başlayacak Ramazan ayı dolayısıyla kan stoklarının daha fazla düşeceği ve hasta ve hasta yakınlarının mağdur olacağı maalesef öngörülmektedir. Bizler Türk Kızılayı Soma Şubesi olarak hasta ve hasta yakınlarının mağdur olmaması ve kanların istenilen stok seviyesine tekrar ulaşabilmesi için 09 Nisan 2021 Cuma günü 10:00-21:00 saatleri arasında 10 Nisan 2021 Cumartesi 11:30-17-30 saatleri arasında Soma Kaymakamımız sayın Fatih Akkaya’nın himayelerinde Cengiz Topel Meydanında kan bağışı organizasyonu gerçekleştirilecektir. Unutulmamalıdır ki, Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Tüm Soma halkını Türk Kızılayı’na destek olmaya ve kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz’sözlerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!