https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Kamyon Garajı İçin Toplandılar

Kamyon Garajı İçin Toplandılar
1.333 views
18 Aralık 2015 - 11:32

İstasyon’a yapılması planlanan ve İstasyon ve Zafer Mahallesi sakinleri tarafından istenilmeyen kamyon garajının yeri için mahalle sakinleri toplantı düzenledi.

 

Kamyon Garajının yapılacağı bölgede bulunan mahalle sakinlerini bilgilendirmek için Kapalı Spor Salonunda yapılan toplantıya Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Ak Parti İlçe Başkanı Şeref Kavruk, CHP İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık, Esnaf Odası Başkanı Ali Ayan, İstasyon Mahalle Muhtarı İbrahim İlhan, Zafer Mahallesi Muhtarı Bilal Bayraktar’ın yanı sıra İstasyon ve Zafer Mahallesi sakinleri katılırken Manisa Büyükşehir Belediyesinden, MHP’den ve Nakliyeciler Kooperatifinden katılan olmadı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Ahmet Altıntaş ‘Toplantıyı yapma amacımız bize nasıl faydası olacak. Zararı nedir bunları konuşmak için burada bulunuyoruz. Konuşup görüşüp birbirimizi anlamamız gerekiyor. Yoksa huzurlu bir ortamı yakalamamız mümkün değil’ dedi.

Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Geçtiğimiz günlerde Ticaret ve Sanayi Odamızda toplantı yaptık. Orada konuşulan konuları burada aktarmak için bulunuyoruz. Yasa gereği biz birçok görevimizi Manisa Büyükşehir Belediyesine devrettik. Kamyon garajı buraya yapılmayacak ise biz kararı aldığımızda böyle bir itiraz yoktu. O dönem kimse itiraz etmedi. 2012’de bu karar alınırken muhalefet yoktu. Askıya asıldığında da itirazlar gelmedi. İtirazlar inşaat başladığında gelmeye başladı. Bu işi durdurma gibi bir durum yok. Yapılması gereken imar tadilatıdır bunu da yapmak Büyükşehir’in görevidir. Yapıldığı zaman Kamyon garajına uygun başka bir yer bulunur. Onaylanırsa bu iş çözülür. Ancak burada oturanların yapabileceği bir şey yok’ dedi.

Vatandaşlar ise ‚ Geçtiğimiz günlerde gazetelere açıklama yaptınız. Bize bu görev verilirse biz herkesi memnun edecek bir çözüm yolu buluruz demiştiniz. O zaman bu görevi size versinler’dediler. Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Bize devredilmezse yapacak bir şey yok’dedi. Toplantı tartışmalara neden oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
Görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!