https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

“Işığınız Sönmesin Gününüz Kutlu Olsun”

“Işığınız Sönmesin Gününüz Kutlu Olsun”
2.676 views
25 Kasım 2015 - 9:04

24 Kasım Öğretmenler Günü Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesinde düzenlenen program ile kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı. Cengiz Topel Meydanında başlayan kutlamalar Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi’nde devam etti. Çelenk sunma töreninin ardından Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program okulun konferans salonunda sergilendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından yapılan konuşma öğretmenlik mesleğinin kutsallığına dikkat çekildi. ‘En çok sevilen öğretmen,

En çok seven öğretmendir’ Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici ‘Milli mekteplerin açılışı ve Atatürk’ün başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü 1981 yılından beri Öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır.

Öğretmenlik , insanlık tarihinin en anlamlı ve en ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıtadır. Biz öğretmenler biliriz ki uzun ve meşakkatli bu yolda hiç yılmadan ve yorulmadan yürümek zorundayız. Bir insanı kurtarmanın bir alemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü iyi eğiten bir insan huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Sengi dolu bir öğretmen ışık demektir. Öğrenciler onu arar onu sorar. Unutmayınız kelebeklerin ışığa koştuğu gibi çocuk yürekler genç kalpler de sevgiye koşar. Bunun için sevgiyi sunanın hak etmesi gerekir. En çok sevilen öğretmen en çok seven öğretmendir. Yeri doldurulamaz öğretici, kıymet biçilemeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum, tahammülü seven idealci, gerçeğin ve idealin üstadı, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır öğretmen. Bugünü değil yarını düşünürsek gelecek çok daha iyi olacaktır. Bunu da öğretmenlerimiz başaracaktır. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler günü kutlu olsun’dedi.

‘Okuma’nın Gücü’ Adlı Kitabı Hediye Etti

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene tarafından Kaymakam Ahmet Altıntaş tarafından yazılan ‘Okumanın Gücü’ adlı kitabın Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi Öğretmenlerine hediye edilmesinin ardından kısa bir konuşma yaparak Kaymakam Ahmet Altıntaş’a teşekkür etti.

Ergene ’24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum. Bu günü Öğretmenlerimize hediye eden Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk eğitim şehitlerimizi, aramızdan ayrılan bütün öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Aslında öğretmenler gününde konuşmamız yok ancak bu gününün ayrı bir önemi var. İlçemizde yeni göreve başlayan Değerli Kaymakamımızın çok önemli bir hizmeti olarak gördüğüm ‘Okumanın Gücü’ adlı bir kitabı yayınlandı. Devlette hizmeti geçen uzun idarecilik yıllarında sayın Kaymakamımız ülkemizin çeşitli yerlerinde başarılı hizmetler yaptı. Edindiği tecrübelerinde ülkemizin geleceğe dönük daha iyi yerlere gelebilmesi için tespitlerini ‘Okumanın Gücü’ adlı eserinde topladı. Kitabın basıldığı duyulunca ilgi uyandırdı. Kitaptan okumak isteriz diyerek bize talepler ulaştı. Bizde yeteri kadar bastırarak bu anlamlı günde Öğretmenler gününde öğretmenin bir görevi de Okuma sevgisini öğrencilere aşılamaktır. Bunun faydalı olması için bu önemli günde öğretmenlerimize takdim ediyoruz. Akabinde ise bütün okullarımızda bulunan kütüphanelere belediyemizin imkanları ile hediye ediyoruz. Özellikle gençlerimiz okuduklarında bundan istifade edeceklerine inanıyorum. Hepimiz okumayı seviyoruz. Süresi belli bir hayatımız var. Kitaplarla dost olursanız sahip olduğunuz hayata bir kaç hayat daha sığdırabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek daha iyi yerlere gelebilmek ve başarılı olabilmek için başka insanların tecrübelerinden istifade edebilmek için sürekli okumak lazım. Gençler sizler bir taraftan şanslısınız. Teknolojinin en son imkanlarından faydalanıyorsunuz diğer taraftan teknoloji sizi fazlası ile meşgul ediyor. İki tarafı keskin bir bıçak. Sizi geliştirmek için de çok faydalı, sizi yolunuzdan alıkoymak için de çok zararlı. Teknoloji sizi okumaktan alıkoymasın. Okumakta daha farklı şeyler bulacaksınız. Okuyan insanlar neyi başarmış, Benim Kitapta kısaca tesbit ettiğim bunlar. Sayın Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. Kendisini tebrik ediyor, bütün idarecilere örnek olmasını diliyorum. İyi ki Soma’ya geldiğiniz. Eğitime dost eğitimi gündeminin ilk sırasına alan bir Kaymakamla görev yapmak Soma için büyük bir şanstır’dedi.

‘İlçe Olarak Eğitimde Şanslıyız’

Kaymakam Ahmet Altıntaş ‘ Öğretmenlerimiz için bir gün olarak belirlenmiş olsa bile bizim kalbimizde yeri ve değerini her an hissediyoruz. Öğretmenlerimiz memurundan Cumhurbaşkanına kadar bulunduğumuz yere bizleri getiren onlar. Zor bir görevi sevgi ve sabırla getiriyorlar. Bir sözleri ile bizlere örnek olurken yeri geldiğinde ışık oluyorlar. Ufkumuzu açıyorlar. Bu zor görevlerinin neticesinde de ülkemiz için önemli olan değerler yetişerek ülkemizi bir yerlere getiriyor. Bugün öğretmenlerimizin hepsinin öğretmenler gününü kutluyorum. İlçe olarak eğitimde şanslı olduğumuzu düşünüyorum. İlk geldiğimde okulları dolaştığımda birçok öğretmenimiz ile tanıştık. Eğitim anlamında çok istekli ve fedakar olduklarını gördüm. Gönüllü olarak yapmayı düşündüğümüz kitap okuma ve okutma çalışmasında kimler gönüllü olur dediğimizde 63 arkadaşımız hemen gönüllü olabileceklerini ifade ettiler. Milli eğitim müdürümüzün değerli çalışmaları var. Okullarımızla çok güzel bir diyalog içinde. Belediye olarak ta çok şanslıyız. 20 yılın üzerinde kamu görevi yapıyorum. Burası 9. görev yerim. Eğitime bu kadar destek olan bir belediye başkanı görmedim. Okul Müdürleri ile görüştüğümde Belediyeye intikal eden her sorunun anında çözüme kavuştuğunu ilettiler. Kendisine teşekkür ediyorum. Eğitimi destekleyen Belediye Başkanına sahip olduğumuz için çok memnunum. Bütün Belediyeler eğitime bu kadar katkı sağlamış olsaydı Şuan bulunduğumuz yerden çok daha ilerilerde olurduk. Ayrıca kitap yazma gibi bir düşüncem yoktu. Görev yaptığım yerlerde kitap okumanın başarıya ve mutluluğa katkısını bildiğim için çeşitli yerlerde sunumlar yapıyordum. Çeşitli yayın evleri ile görüşmelerimiz oluyordu. Bir yayın evi sahibi aklıma soktu. Bu vesile ile hayata geçirildi. Kitap basılınca bazı kütüphanelere ulaştırdık ancak herkese ulaştıramadık. Belediye Başkanımızda konu ile ilgilenerek eğitime karşı şartsız desteğini burada da gösterdi. Kendisine çok teşekkür ediyor Öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum’dedi.

Emekli öğretmenlere şeref belgesi ve plaket takdimi yapıldı. Emekli öğretmenlerden sadece Füsun Ayanoğlu belgesini alırken diğer 6 öğretmenin belge ve plaketleri görevli bulunduğu okul müdürlerine teslim edildi.  15 stajyer öğretmen yemin ederek görevlerine başladılar. Stajyer Öğretmenler adına konuşma Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Nuray Fırtına tarafından yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Medigün Hastanesi tarafından düzenlenen ‘Ezbere Şiir Okuma’ yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi. İlkokullar arası düzenlenen yarışmada1. olan Çağan Ada Kulaç Bayrak şiirini okudu. Ortaokullar arası düzenlenen yarışmada 1. olan Nefise Yılmaz ise ‘Ben Öğretmen Olmak İstiyorum’ adlı şiiriniş seslendirdi. Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Oratoryo ile program sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
Görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!