Soma Karaelmas Gazetesi

İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek’in Soma Ziyareti

İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek’in Soma Ziyareti
1.643 views
07 Temmuz 2014 - 7:13

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, maden faciasının yaşandığı ve 301 maden işçisinin yaşamını yitirdiği Soma’yı ziyaret etti.
İlk olarak Maden şehitliğine giden İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şubesini ziyaret etti. Burada Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi 1 Nolu Şube Müteşebbis Heyet Başkanı Ali Gökmen’den yaşanan maden faciası sonrası Soma’daki son durum hakkında bilgi aldı ve neler yapılması gerektiğini sordu.
Gökmen, “kapanan maden ocaklarının biran önce iş sağlığı ve iş güvenliği alınaraktan bir an önce devreye alınması lazım. İşçi arkadaşlarımıza verilen bazı sözler vardı. Tam olarak netleşen bir şey yok. Sadece alt komisyondan geçen günlük 6 saat çalışma süresi vardı. Bununla ilgili bir açıklama yok” dedi.
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ise, “bizlerde sendikalarınızı destekliyoruz. Başka sendikalara gidilmesini istemiyoruz. İşçilerin aldatılmalarına hiçbir şekilde gönlümüz razı olmuyor. İşçisinin sendikada birliğini sağlamamız başarı için çok önemli. Ayrılan arkadaşlarımız da inşallah sendikaya geri dönerler” dedi.
Bu yılın sonundan başlayarak Türkiye ekonomisinin çok büyük bir krize gireceğini söyleyen Perinçek, “dış ödemelere bu yılın 240 bin dolar kadar yakıcı bir borç var. Bunu ödeme kabiliyetleri yok. Buda çok büyük bir krizi getiriyor. Bu kriz olumsuz ama bu aynı zamanda Türkiye’nin yeniden birçok vesileyi ele alıp düzenlemesi için fırsat olacak ve burada işçi sınıfı ağırlığını koyarsa kamulaşmanın alanın genişleyeceği bir ekonomiyle çıkabiliriz. Aynı zaman da Türkiye’de üretilen malların dışarıdan ihlali ve son verecek, paranın girişini çıkışını kontrol edecek bir ekonomi ile çıkılacak” şeklinde konuştu.
Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi 1 Nolu Şube Müteşebbis Heyet Başkanı Ali Gökmen, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e Soma’nın simgesi olan madenci heykeli hediye etti. Daha sonra sendika lokaline geçen Perinçek burada madenciler ve Soma halkıyla sohbet etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!