Soma Karaelmas Gazetesi

Hibeli Makine Ve Ekipman Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

Hibeli Makine Ve Ekipman Değerlendirme Sonuçları Açıklandı
1.637 views
27 Ağustos 2013 - 7:25

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kırsal Kalkınma Yatırımların Desteklenmesi Programı kapsamında makine ve ekipman alımlarının değerlendirme sonuçları nihai liste açıklandı.
İlçemizde hibe desteğine başvuru yapan 46 kişi arasından 13 kişi destekten yararlanmaya hak kazandı.1- 22 Temmuz tarihleri arasında 46 adet makine ve ekipman müracaatı aldıklarını belirten Soma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya“Yapılan değerlendirme sonucunda başvuruların %28 si hibeden yararlanmaya hak kazandı. Toplamda 13 kişinin yararlanacağı hibe desteğinden, 1 adet diskli tırmık, 2 adet pülverizatör, 2 adet balyalama makinesi, 2 adet el traktörü ve ekipmanları, 2 adet yem hazırlama araçları, 1 adet çayır biçme makinesi, 3 adet süt sağım ünitesi ve soğutma tankı alınacaktır. 13 makinenin toplam 177.613 TL bedelin %50’sine hibe desteği verilecektir. Makine ve ekipman destekleri her yıl çiftçilerimiz tarafından ilgiyle karşılanmaktadır dedi. İlçe Müdürü İsmail KAYA, projesi kabul edilen üreticilerimizin 22 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında İlçe Müdürlüğümüze gelerek hibe sözleşmelerini imzalamaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!