Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Gözler üzerinizde

Gözler üzerinizde
137 views
20 Ocak 2022 - 17:41

Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ile Soma’nın her noktasında kameralar ile denetim yapılarak kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulanıyor.

Soma’da kent güvenlik yönetim sistemi ile trafik denetimi gerçekleştiriliyor. Soma’nın her yerinde bulunan yaklaşık 100’ün üzerinde kamera ile tesbit edilen kırmızı ışık, kask, kemer, plakasız araç ve motosikletlere cezai işlem uygulanıyor.
Soma İlçe Trafik Büro Amiri Muhittin Özen, “Kavşaklarda meydana gelen kural ihlalleri ve kazalar nedeni ile Soma İlçe Trafik Büro amirliği olarak kameralar ile cezai işlem uygulamalarına daha özen ve itina ile yaklaşıyoruz.
Kamu düzeni ve güvenliği ile kişilerin can ve mal emniyetinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, trafik güvenliği ve kontrolünün sağlanması amacıyla meydan, karayolları, cadde, sokak ve park gibi kamuya açık alanlarda kurulan görüntüleme ve plaka tanıma sistemleri sayesinde trafik kurallarına uymayan sürücülere cezai işlem uygulanıyor.
Hürriyet Bulvarı, Labella Otel Kavşağı, Arka Mahalle, Bakırçay Kavşağı, Cengiz Topel meydanı, Çınar Kavşağı, Barış Manço Kavşağı, Vargeller kavşağı gibi bir çok kavşakta bulunan mobese kameraları ile
şuana kadar 25 bin TL cezai işlem uygulandı. KGYS ile denetimlerimiz devam ederken aynı zamanda belirli bölgelerde de trafik ekiplerimiz denetimlerini aralıksız sürdürüyor’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!