https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Geçen 11 Yılı Hatırlatırız’

‘Geçen 11 Yılı Hatırlatırız’
1.318 views
26 Ocak 2015 - 8:58

Geçtiğimiz günlerde Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin yaşanan su sıkıntıları ile ilgili yaptığı açıklamalarına MHP İlçe Başkanı Vedat Erdem’den cevap geldi.

MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, “Soma Belediye Başkanı Sayın Hasan Ergene geçtiğimiz günlerde yaşanan su arızaları nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesini hedef alarak eleştirmiş, Manisa Belediye Başkanlığını kaybetmenin hazımsızlığını halen kabullenemediklerini kendi ağzıyla açıklayarak yaptığı eleştirilerin kaynağının ne olduğunu hepimize sergilemiştir” dedi.

MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, “13 Mayıs 2014 Maden katliamından sonra AKP yöneticilerinden ilk defa görüntünün haricinde ses de çıkmasından memnun olduğumuzu belirmek istemekteyiz. Toplumun içine karışmaları sevindirici bir davranıştır.

30 Mart 2014 Mahalli idareler seçimi sonrasında hangi birimleri, ne zaman Büyükşehir Belediyesine devrettiğinizi unuttunuz galiba. Bu kadar kısa bir süre içerisinde hokus pokus bekliyorsanız geçen 11 yılı hatırlatmak isteriz. Evet, sistemden kaynaklanan bir takım sorunlar neticesinde bazı aksamalar olmuştur. Bu  mağduriyeti hepimiz yaşadık.

Ancak Somayı Yöneten AKP’ li Belediye Başkanına buradan soruyoruz.

11 Yıllık Belediye Başkanlığı döneminizde yer altı su şebekelerine ne gibi yenilikler getirdiniz.  Soma Eski Belediye Başkanları döneminden kalma hazır alt yapıyı miras edindiniz. Sizlere Yeraltı Su şebekelerinin artan nüfus oranına göre tekrardan yenilenmesi gerektiğini su işlerinin yetkili çalışanları hatırlatmasına rağmen neden ilgilenmediniz. 11 yıllık kendi döneminizde 50 yıldır işletmede olan fiziki ömrünü yitirmiş Aspes Boruları yenilemeyi neden düşünmediniz. Personelin uyarılarına rağmen yer altı sistemini sayısal veri tabanına niye aktarmadınız. Seçim öncesi Soma içerisinden geçen anayolu alel acele asfaltlama yaptınız. Bu yolun altında ( Vanalar, Rögarlar) neden kaybedildi. Yer altı su şebekelerinin sayısal sisteminin maliyetinden kaçıp halka hizmet noktasında cimrilik yapıp kendi değiştirdiğiniz onlarca makam aracının bir tanesinin ücreti karşılığı olduğu halde neden yapmadınız.

Son iki yıldır Soma Su şebekesi MASKİ’ ye devredilecek diye çivi bile çakılmadığı için ve günlük pansumanlarla su şebeke işlerinin yürütülmesi sebebi ile bu günlere sirayet eden sıkıntıların vücut bulmasına neden olan siz değil misiniz?.

Seçimden hemen sonra defalarca kimliği belirsiz şahıs veya şahıslarca Avdan içi Su şebeke hat vanaları kapatılmıştır, buna bağlı olarak Manisa Büyükşehir MASKİ işletmesini halkın gözünde karalamaya uğraşan hain ellerin varlığı bilinmektedir. Acaba bu işin arkasında ki hain el hangi fırıldak kişiliğe ve zihniyete aittir.

Bunca Halkın Hizmetinde Olan Araç Gereçleri Neden Kaçırdınız?

Seçim sonrası Belediye Bünyesinde mevcut olan Kazıcı,Kamyon,Kepçe  ve buna Benzer halka hizmet yönünde olan tüm araç ve gereçleri yangından mal kaçırırcasına Kazandığınız kendi belediyelerinize neden kaçırdınız. Veya kaçırılmasına engel olmadınız. Bu araç ve gereçler kendi taraftarınıza da hizmet yönünde kullanılan araçlardır. Yetmiş Mahalleye ivedi hizmet edilmesi açısından Soma Halkına ait olan Tüm alet edevatları başka yerlere aktararak  sizlere oy veren kardeşlerimizi de ihanet içerisinde oldunuz . Evet sayın Başkan sizlerin döneminde tankerle su takviye si yapılan beldeleri de bilmekteyiz.

Halka hizmet konusunda sanırım biraz taraflı davrandınız. İşinize geldi meclis kararı ile bir çok ilklere imza attınız. Yüksek yüksek binalara kararlar alınması, Hotel vs gibi bazı işler

Bunlar yapılırken kişilerin  nüfusuna  baktınız.

Zafer Mahallesi Sakinleri İki Yıldır Susuz

Evet sayın Başkan SU MEDENİYETTİR. Ancak halen su aboneliği olmayan Zafer mahallesi Evciler sokakta onlarca aile su ihtiyaçlarını kendi imkanları ile sağlamakta idi.Bu sorun halen devam etmekte ve Büyükşehir Belediyesi olarak çözmek için çalışmalarımız sürmektedir.Sizler Kendi döneminizde Elektrik aboneliği olan bu bölgeye meçlis kararı ile çözüm üretmenizi isterdik.Ama birileri için verilen uğraş gariban kardeşlerimiz için verilemediğini de gördük.

Devletin tüm gücü arkanızda olmasına rağmen ben yaptım olduğu mantığı ile  ülkenin temel taşlarını oynatan zihniyetin nedense kendinden olmayanlara karşı kanunu yönetmeliği öne sürdüğünü gördük.Evet sayın Başkan  orta çağ zihniyeti ile  Soma yer altı su şebeke sistemini teknolojik sistemlere entegre edemeyenler olarak sizlerin bıraktığı eski ve köhne sistemi şimdi kalkıp eleştirmenizi kamuoyunun taktirine bırakıyoruz. Soma halkı her şeyin farkındadır, kendi camianızın içerisinde yaptığınız konuşmalar dağda evliya olmak gibidir, mühim olan dağ başında değil şehir de evliya olabilmektir.

Sıcak su ısı merkezine çekilen kredinin amacı dışında, seçim öncesinde şehir merkezimizin içinden geçen ana  yolun asfaltlanmasında kullanıldığını doğrumudur. Ve bu ucube yükseltili asfalt yolunun kaldırımlarla aynı seviye de olması hatta kimi yerlerde kaldırımlardan daha yüksek olması nedeniyle bazı esnaflarımızın yağmur sularının iş yerlerine girmesi  saç baş yoldurur  hale geldiği görülmüştür. Kısacası birileri yandaş zengin etme sıfatından çıkamadığı için Soma halkına hizmetten daha çok ilçemiz minyatür kasaba haline dönüştürülmüştür. Sadece maketlerle yatırım vaatleri verildiğini Soma halkı görmektedir. Bazı şeyleri görmek için çok uzağa gitmeye gerek yoktur, ilçemiz taş devri gibi olmuş  Beşyol altındaki ana caddemizin bir tarafı taş, bir tarafı asfalt haldedir. Bunun manası şudur ki; verdiğiniz hizmetin bir yanı FRED ÇAKMAKTAŞ bir yanı BARNİ MOLOZTAŞ konumunda ne olduğu aldatmacı olduğu görülmüştür.

Yolsuzluk Gibi Bir Söz Vardır Ortada

    Aman aman Sayın Başkan yolsuzluk, hırsızlık gibi kelimeleri kullanmak bu ülke de yasak, unuttunuz mu? O sözleri kullananların analarından emdiği süt burnundan geliyor sizin yakınen tanıdığınız birileri sayesinde, sizin de bu kelimeleri kullanmanızı pek tavsiye etmeyiz.

Üçlü Koalisyon Hükumeti döneminde ismi şaibelere karıştı denilen Bayındırlık Bakanı MHP Milletvekili Koray AYDIN Beyin ortaya koyduğu kemikli duruşu sergileyip Yüce Divan huzuruna çıkamayan AKP iktidarının temsilcileri ve bazı bakanlarla aynı safta yer tutanlar haddini bilmelidir ve önce kendi alınlarına çalınan karayı temizlemeleri gerekmektedir. İktidar gücü sayesinde baskı altında tuttuğunuz Yargıya rağmen ve kanunları kendinize göre uydurmanıza rağmen Milliyetçi Hareket Partisinin ne Genel Başkanı hakkında ne Milletvekilleri hakkında ne de herhangi bir Belediyesi hakkında yolsuzluktan veya usulsüzlükten dolayı bir tane dahi mahkeme kararı bulunmamaktadır. Yolsuzluk, usulsüzlük  konusunda,TBMM yapılan yüce divan oylamasında işlemiş olduğunuz günahların bedelini paralel yapıya yüklemek isterken yine sınıfta kaldığınız  kendi millet vekillerinizin Paralel yapıyı akladığını kendi mesai arkadaşlarının yolsuzluğunu tescil ettiği görülmüştür. AKP vekilleri Kral çıplak demişlerdir.Şapka düşmüş kel ortaya çıkmıştır. Gines Rekorlar Kitabına girmeye hak kazanan partinizin şaibeli işleri uzaydan bile görünür haldedir.

İşçilerin İşten Çıkartılmaları

Sayın Başkan işten çıkarılan personel ne yazı ki sizlerin tarafınızdan gerçekleştirildi.Ve yine çok değerli kalifiye personel olduğunu söylediğiniz kardeşlerimizi ama kadrolu ama sözleşmeli siz niye gönderdiniz.Kendi bünyenizde istihdam etmediniz.Seçim yatırımı yaparak norm fazlası personeli işe alan yine sizler değilmisizniz.

Sevgili Soma halkı size küçük bir hikaye ile bir şeyler hatırlatmak istiyorum, bu vesile ile mesajımızı da kıssadan hisse hesabı ile tamamlayalım diyorum; Çitlerden atlarken koyunun kuyruk altı göründüğü an keçi basmış kahkahayı, koyun kardeş bilmem neren göründü deyince, koyun dönmüş arkasına ve demiş ki: Senin kendi arkandan hiç haberin var mı” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!