Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

FEDERASYON GENEL BAŞKANI ÖRS,SOMA TAŞERON İŞÇİ DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

FEDERASYON GENEL BAŞKANI ÖRS,SOMA TAŞERON İŞÇİ DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
2.025 views
17 Temmuz 2013 - 8:16

Soma’da kurulma aşamasına gelen Soma Taşeron İşçi Derneği Yöneticileri Taşeron İşçi Dernekleri Federasyonu  Genel Başkanı Salih Örs ile bir araya geldi.

Taşeron İşçi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Salih Örs ve Anadolu Kalkınma ve İşbirliği Derneği (AKİDER) Genel Başkanı Yılmaz Ergen, Soma’da kurulma aşamasında bulunan Soma Taşeron İşçi Derneği Kurucu Yöneticileri  Başkan Emin Kara, Başkan Yardımcısı  Mustafa Alioğlu, 2.Başkan Yardımcısı  Fatih Demir , Kurucu Üyeler Musa Sudan, Yusuf Uyar, Nuran Solombay, Taylan Tutan  ile   Öğretmenevinde bir araya geldi.

Derneğin kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgi veren Taşeron İşçi Dernekleri Federasyonu Salih Örs ‘Hiçbir kurum veya kuruluşun arka bahçesi değiliz, üyelerimizin problemlerinin çözümü için bir dizi girişimlerde bulunuyoruz. Çalışma bakanlığımızın, alt işveren- üst işveren konusunda yapmış olduğu çalışma bizim için olumlu değildir. Hele kıdem tazminatı meselesinin bir kısmını kabul etmemiz, mümkün değildir. Bu kısmı ise tamamıyla bizleri güvence altına alan tazminat meselesi tazminatlarımızın iş verenden çıkarılıp, fon yardımıyla düzenlenmesi düşünülmektedir. Hal böyle olunca, iş verenlerin işçileri işten çıkartmaları kolaylaşacak, insanların psikolojileri bozulacak ve işçiler her gün işe giderken acaba beni bugün işten atarlar mı veya kovarlar mı diye düşünerek işe gidecek. Bu durum, psikolojisi bozulmuş, geleceğe umutla bakmak yerine karamsar bir tabloyla bakmayı göstermektedir. Böyle çalışan işçilerden verim beklemek ise pek akıl karı değildir. Adaletin olduğu bir ülkede ayrımcılık yapmak insanları bir birine düşürmekten öte geçemez.

Aynı kurumda çalıştığımız arkadaşlarla aramıza statü ayrımcılığı girmesini kabul etmiyoruz. Kamuda tüm hizmet alımı yolu ile çalışan işçilerimizin statü kazanmaları gerektiği, derneklerin verdiği mücadelenin adıdır ve başarıncaya kadar bu mücadelemizi devam ettireceğiz. Soma Taşeron İşçi Derneği ve tüm Türkiye’de çalışan taşeron arkadaşlarımızın yalnız olmadıklarını buradan belirtmek isterim.4857 sayılı kanundaki var olan hakların tekrar sanki yokmuş da veriliyormuş müjdelerine anlam veremediklerini ve bu var olan iş kanunun uygulanması amacı ile kurulan dernektir. Artık taşeron işçi üyesi 45.000 – 50.000 işçi kardeşimiz hak ve hukuklarını bilen bir toplum haline gelmiştir ve amacımız gerekli olan statülü kadroyu almaktır’ dedi.

Soma Taşeron İşçi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emin Kara ‘Alt işverende çalışan arkadaşlarımızı bu konuda hassas davranmaları ve derneğimize üye olmaları konusunda buradan çağrıda bulunmak istiyorum. Dernek yönetimi olarak bizler gece gündüz demeden ve geleceğe umutla bakmak için çalışıyoruz. Bu noktada benimde ismim yer alsın diyenleri derneğimize bekliyoruz’ dedi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!