https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Esnaf 1 yıl daha öteleme istedi

Esnaf 1 yıl daha öteleme istedi
1.248 views
29 Mayıs 2015 - 7:57

Soma’da esnaf gün geçtikçe batağa saplanıyor. Esnaflar bir bir kepenk kapatmaya başladılar. Soma’da ticari hayatın normale dönmediğini dile getiren esnaflar KOSGEB kredileri ödemelerinin yaklaşması ile birlikte kara kara düşünüyorlar. Somalı sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek kredi ödemelerinin bir kez daha 1 yıl süre ile ötelenmesini istediler.
Soma Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde yapılan ortak toplantıya Soma Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetimi, Soma Şoförler Odası yönetimi, Soma Nakliyeciler Kooperatifi Yönetimi, Soma Seyahat Otobüsleri Kooperatifi yönetimi, Soma Minibüsçüler Kooperatifi yönetimi, Soma Berberler Kuaförler Odası yönetimi, Soma Pazarcılar Derneği yönetimi katıldı.
Ortak Basın açıklaması Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Ayan tarafından yapıldı. Maden Faciasının ardından Soma’da ticari hayatın normale dönmediğini dile getiren Ayan açıklamasında ‘13 Mayıs 2014 günü Soma’da meydana gelen maden kazası sonucu ticari yaşam oldukça zorlaşmış, durma noktasına gelmiştir. 2014 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile esnaf kredilerinin 1 yıl faizsiz ötelenmesi çok faydalı olmuştur. Ancak geçen 1 yıllık zaman içinde işçilerin bir bölümünün çalışamaması, madenlerdeki üretim azlığı, Nakliyeci esnafının çalışamaması Nakliyecilerin ve diğer alacaklı esnafın kazanın meydana geldiği maden firmasından alacaklarını alamaması, Nakliyeci esnafının, sanayi sitesi esnaflarının, çarşı esnafının, pazarcı esnafının dolaylı olarak çok düşük bir kapasite ile çalışması nedeniyle büyük bir işsizlik yaşanmaktadır. Ticari yaşam normale dönememiştir.

Ertelenen Esnaf Kredilerinin ödeme zamanının gelmesi, KOSGEB ödemelerinin yakında başlayacak olması nedeniyle esnaflar büyük bir endişe içindedir. Soma’nın maden kazası sonucu içinde bulunduğu işsizlik ve ekonomik dar boğaz ortamında bu kredilerin ödenmesinin mümkün olmadığını gözlemlemiş bulunmaktayız. Soma için yaptığınız destekler için minnetimizi ifade eder, biz dilekçe imzaları bulunan yöneticiler Soma Esnafı adına ; Soma Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinin kredilerinin bir kez daha 1 yıl süre ötelenmesini, Hükümetimizden arz ve talep ederiz.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!