Soma Karaelmas Gazetesi

Ergene Sert Konuştu ‘Muhatabım Değil’

Ergene Sert Konuştu ‘Muhatabım Değil’
2.809 views
27 Eylül 2013 - 7:21

Sosyal Paylaşım sitesi üzerinden Soma Belediyesi ve Belediye Başkanı Hasan Ergene’ye bir çok ithamlarda bulunan Eski Belediye Başkanı Önder Adar’ın açıklamalarına cevap vermeyeceğini dile getiren Ergene ‘Daha aday adayı, henüz muhatabım değil. Muhatabım olduğunda ben gerekli cevapların belgeleri ile karşısına çıkarım’ dedi.
Eski Belediye Başkanı Önder Adar’ı muhatap olarak almadığını ifade eden Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘ Benim Belediye Meclis Üyelerim var. Gerekli soruları ve önergeleri arkadaşlarımız sorar ve cevaplarını alır” dedi.
Ergene, “Bahsedildiği gibi Soma Belediyesinin 40 trilyon yeni para ile ise 40 milyon borcu yoktur. Olan borcumuz ise 26 milyon 092 bin 215 TL’dir. Yapılandırma yapıldı ve ödemesi de devam etmektedir. Biz Belediyeyi devraldığımızda nasıl şartlarda devraldığımızı herkes bilir. Çalışanlar maaşlarını alamıyorlar ve Belediye Başkanı ise maaşını aksamadan alıyordu. İnsanlar para istemek için Belediye Başkanına gidiyorlardı. SSK, vergi Dairesi, elektrik faturası ve Esnaflar alacaklar için kapıda bekliyordu. Belediyenin itibarı ayaklar altındaydı. Şimdi iş yaptırmamız için ayağımıza gelen esnaflarımız var. Bu durumlara getirdik. Hala Önder Başkan zamanından kalan borçları ödemeye devam ediyoruz. Herşey belgeli olarak ellerimizde bulunuyor. Hem alacaklarımız, borcumuz, yatırımlarımız halkımızın gözünün önünde cereyan etmektedir. Belediyenin şuanda ekonomik bir darboğazı yoktur. Soma Belediyesinin bu kadar borcu olsa ne olacak 30 Mart’ta bütün borçlar Manisa Büyükşehir’e devrolacak. Ben Belediye olarak kredi kullanıyor ve bunun karşılığında teminat göstermem gerekiyorsa belediyenin böyle bir teminatı varsa elbette gösteririm. Genelde bizim kredilerimiz İller Bankası ödeneğimize istinaden kullandırılır. Yerel yönetimler olarak İller Bankasından bize gösterilen payı teminat olarak gösteririz. Bana ipotek göster dedikleri zaman Belediyeye ait yerleri ipotek olarak gösteririm. Bu paraları yatırım için harcıyoruz. İller bankasından İtfaiye almak için, Arsenik Arıtma Tesisi için kredi kullanmışız bunları tıkır tıkır ödüyoruz. Soma Belediyesi Bölge Isıtma Sistemi gibi büyük bir yatırımı kendi öz kaynakları ile finanse 1 senede 10 trilyonu buluyorsa bu yatırımı yaparken ise her yıl yaptığı rutin asfaltlama, yeşil alan, kaldırım gibi işleri de yapabiliyorsa daha neyin hesabını yapıyorlar anlamıyorum. Adaylığı daha kesin olmayan biri çıkıp konuşuyor. Ondan cevap vermiyorum. Aday olsun çıksın söyleyeceğim çok şeyler var. Tek taraflı atıp tutak serbest. Muhatabım değil şuan. Muhatap olsun çıksın karşıma belgelerle cevap veririm.’dedi.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!