https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

EML’den çıtasını yükseltti

EML’den çıtasını yükseltti
1.092 views
13 Temmuz 2016 - 8:09

Endüstri Meslek Lisesi’nde iş güvenliği eğitimi alan üniversite öğrencileri eğitimleri Devlet hastanesinde stajı ise Özel Medigün Hastanesinde yaptı.

 

Stajını memleketinde yapmak isteyen Üniversite öğrencilerine EML büyük kolaylık sağladı. Endüstri Meslek Lisesinde İş Güvenliği eğitiminde üniversite düzeyinde eğitim veren öğretmenler sayesinde Üniversite öğrencileri sıkıntı yaşamadan eğitimlerini tamamlayarak stajlarını Medigün Hastanesinde yaptılar.

Konu ile ilgili bilgi veren EML Müdürü Samih İli, “Türkiye’nin çeşitli yerlerinde sağlık alanında okumak için giden öğrenciler Soma’ya dönerek stajlarını memleketinde yaparak aileleri ile bir arada olmayı planlamışlar. Ancak İş Güvenliği eğitimi almadıkları için devlet hastanelerinde staja kabul edilmemişler. İş Güvenliği eğitimi aldıktan sonra stajlarına başlayabilecekleri söylenmiş. Okulumuz Endüstri Meslek Lisesi bu yıl öğrencilerine başlattığı ve staja gönderdiği her öğrenciye İş Güvenliği eğitimi verdiğini duyan Üniversite öğrencilerimiz Endüstri Meslek Lisesimizin kapısını çaldı.’dedi.

İş güvenliği uzmanları  kursları vermek zorunda

Sadece Lise düzeyinde bir eğitim vermediklerini dile getiren Okul Müdürü İli ‘Üniversite düzeyinde bir eğitim veren uzman kadrosuna sahip okulumuzda eğitimlerini alan öğrencilerimiz okulumuzun seviyesinin çok yükseklerde olduğunu belirterek bizleri tebrik ettiler.’dedi.

EML ve  Devlet Hastanesi işbirliği

İli ‘Devlet Hastanesi yetkilileri ile ortak bir iş güvenliği programı hazırlanarak derhal eğitimlere başlandı. Kursta sağlık alanındaki ciddi risk ve tehlikeler hakkında bilgi verildi. Güvenli çalışma yöntemlerinin anlatıldığı kursun ikinci kısmında ise uygulamalar gerçekleştirildi’dedi.

Uygulama eğitimi  Medigün’de yapıldı

Endüstri Meslek Lisesi ve Medigün Hastanesi arasında yapılan bir program ile hastanenin çalışmadığı ve hastaların olmadığı Cumartesi öğleden sonra hastane içindeki birimlerde uygulamalı eğitimler yapıldı.

Hastane Müdürü Candaş Karataş ve Hastane iş güvenliği uzmanı,hastane başhemşiresi ve okul yetkililerinin katılımı ile yapılan uygulamalı eğitimde yaşanabilecek tehlikeli durumlar hakkında detaylı bilgiler verildi.

Hastane Müdürü Candaş Karataş , gençlere yardımcı olabildikleri için Medigün Hastanesi olarak mutlu olduklarını belirtti. Okul Müdürü İli ise hastane yönetimi ve çalışanlarına sıcak ilgilerinden ve eğitim ortamı olarak hastaneyi kendilerine açtıklarından dolayı teşekkür etti. Üniversite öğrencileri ise bu sayede stajlarını tamamlamış oldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!