Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Diyetisyen ve 2. Fizik Tedavi Uzmanı Göreve Başladı

Diyetisyen ve 2. Fizik Tedavi Uzmanı Göreve Başladı
6.412 views
23 Ocak 2014 - 7:45

Soma İlçe Devlet Hastanesine atanan Fizik Tedavi Uzmanı ve Diyetisyen hasta kabulüne başladı. Soma’da ihtiyaç duyulan bölümlerin doktorlarının gelmesi ile birlikte Soma İlçe Devlet hastanesi güçlenmeye başladı.
3 aydan beri Soma’da 2. Fizik Tedavi uzmanı olarak görevine devam eden Mehtap Gündoğdu Soma’da fizik tedavi bölümünde bulunan yığılmanın da önüne geçti. Fizyoterapist sayısının artması ile birlikte ise aylar sonraya verilen randevuların da süresi kısaltılıyor.
Fizik Tedavi Uzmanı Mehtap Gündoğdu ‘Aslen Salihli ilçesindenim. Tayinim Soma’ya çıkınca çok sevindim. Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Uzmanlığımı ise 9 Eylül Üniversitesinde yaptım. Şırnak ve Ereğli’den sonra Soma’ya tayin oldum. 10 yıllık hekimim’dedi. 2 yıldan beri Soma’da Fizyoterapist olarak görev yapan Adem Atak ‘Soma’da fizik tedavi gören hastalarımız için aylar sonraya randevu veriliyordu. Yeni gelen Fizyoterapist Nilgün Yardım ile birlikte bu hasta sayısında azalmalar yaşandı. 2 ay sonraya randevu verdiğimiz hastalarımızı telefon ile çağırmaya başladık. Hastalarımız da şaşırıyorlar. Bu kadar çabuk sıra geldiğinde inanmıyorlar. Günde 60 hastaya rahatlıkla fizik tedavi ünitesinde hizmet veriyoruz’ dedi.
Soma’ya İlk Kez Diyetisyen Geldi
   Kayseri Erciyes Üniversitesi mezunu Diyetisyen Şükrü Bülbül ilk görev yeri olan Soma’da göreve başladı. Yaklaşık 15 günden beri hasta kabulüne başlayan Diyetisyen Şükrü Bülbül ‘Antalya doğumluyum. İlk olarak Soma’ya atandım. Soma’ya gelmekten son derece mutluyum. Alışmaya çalışıyorum. Soma İlçe Devlet Hastanesinde göreve başlar başlamaz hastane yönetimi beni aile ortamında karşıladı. Diyetisyen bölümü olmamasına rağmen hastane yönetimi tarafından her türlü destek sağlandı. Başhekim Rüştü bey olmak üzere tüm Hastane yönetimi ve personeline teşekkür ediyorum. Sadece öğleden sonraları poliklinik hizmeti vermemize rağmen bir çok hastam ile tanıştım. Hastanede yatan hastalarımızın yemeklerinin kontrolleri öğle yemeklerinin kontrollerini yaptıktan sonra 2 ile 4 arasında hasta kabulü yapıyorum. Bana hastalar direk olarak gelemiyorlar. Öncelikle yetişkin ise Dahiliye bölümüne giderek tahlillerini yaptırıyorlar. Çocuk ise çocuk polikliniklerinden bana yönlendiriliyorlar. Gelen hastalarımıza ise aylık olarak hazırlanan kişiye özel ve yemek kültürüne göre hazırlanmış diyet listeleri uygulanıyor. Tam anlamı ile kilo verene kadar kontrollerimizi sürdürüyoruz’ dedi.
Karaelmas Gazetesi olarak hasta kabulüne başlayan doktorlarımıza başarılar dileriz.

DSC4164.jpg

DSC4167.jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!